Deltagerliste for Marathon i Knuthenborg Safaripark – og andre distancer

Marathon i Knuthenborg Safaripark, lørdag den 1. september 2018, kl. 11.00

Marathon

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

503 Allan Pedersen Herlev løbe- og atletikklub  

135

Anders Taulborg Hummelmose    

1

Aneste Fredskov

Fredskov Marathon

 

289

Bo Kruse

   

138

Brian Vernersen    

519

Claus B. Christensen    
421

Daniel Bundgaard

   

81

Daniel Madsen    

162

Doris Christensen Sparta  
300

Finn C. Andersen

   

283

Henning Olsen    
329

Jacob Nørtoft

   

521

Jan Ballegaard    

425

Jesper Bønnelykke    
484

Jesper Krebs Weng

SaltStick  

192

Jesper Nordling    

69

Johnny Dahl Cepløberne  

47

Jonas Hammer    

520

Jonas Jensen    
504 Karsten Jensen Herlev løbe- og atletikklub  

28

Kasper Kennedy

 

 

537 Kennet Svensson, Løbere: Kenni Barkoz og Heykie Ørskou Team Tvilling  
518

Kim H. Jørgensen 

   

40

Lasse Axelsen

 

 

516

Maria Dall    
415

Maria Houmann

   

134

Mikael Munch Hansen    

207

Nete Skytte    
142

Palle Arentoft

   
206

Pia Rosenbom

   

48

Rune Fruergaard    
304

Sebastian Søvang

   

7

Sten Ejlersen    

298

Thomas Rantzau    

141

Thor Lütje Hansen    
517

Tina Hartley

   
485 Tine M. Frandsen

SaltStick

 
412

Vivian Clausen

ØGIF  

 

Halvmarathon

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

10

Anette Ronby Kolding Motion  
529

Astrid Sort

   
356

Betina Laustsen

Herlev Løbe og Atletikklub  

311

Birgitte Grenå    

538

Bo – Løbere: Lars Fisher, Jesper Klinge

Team Tvilling  

377

Bodil Ullerup    
381

Camilla Wurfel

   

522

Carina Ballegaard    
419

Carsten Jørgensen

Klub SLGI  
405

Carsten Kristensen

   

384

Carsten Madsen    

464

Carsten Rasmussen     

90

Carsten Svendborg    

524

Casper Olsen    

245

Charlotte Lund Andreasen    

246 

Christen Sloth    
376

Christian Pedersen

   

122

Christina Andersen    

249

Christoffer Lau Jensen    

198

Claus Hoxer    

240

Claus Krogh Ellegaard    

429

Claus Mouritsen    

59

Claus Nøbølle    
350

Connie Haahr Larsen

   

22

Connie Pedersen Langeskov Løb og Motion  
313

Dan Kristensen

   

175

Deniz Juul Asanovski    

250

Dennis Beck-Nyling    

282

Dennis Rossing    

382

Dorthe Skab    
29

Emilie Bækgaard

   
505 Flemming Dabelsteen Madsen Herlev løbe- og atletikklub  

539

Flemming Johansen – Løbere: Karina Rasmussen, Tina F. Team Tvilling  

116

Frank Rode Nielsen    

358

Gert Bonde    
510 Gert Mortensen Herlev løbe- og atletikklub  

136

Gina Pilgaard Nielsen    
479

Gitte Elkjær

Herlev løbe- og atletikklub  
32

Gitte Klemmensen

De 4 Årstider  

403

Gitte Kristensen    

114

Gitte Øgendal presse-fotos.dk  
101

Hanne Hansen

Fløng Kondi  

338

Helena Rosenberg    

50

Helle Bertram Grau Fjordløberne  
507 Helle Nygaard Herlev løbe- og atletikklub  
515 Henrik Andersen

Fladså Grafisk

 

535

Henrik Greve Nielsen    
440

Henrik Kollberg

   

541

Ida Amalie Jørgensen – Løbere: Camilla Nielsen, Margith Romer

Team Tvilling  

549

Ida Bartholdy – Løbere: Camilla Pollas, Niels Pollas, Malte Pollas, Malene Lai Team Tvilling  
445

Jacob Bang Hansen

   
471

Jakob Jensen

   

546

Jakob Tæbring – Løbere: Gitte Matzen, Carina Korsholm Team Tvilling  

2

Jan Krohn

 

 

306

Jan Nielsen

   

321

Jan Ove Hansen    
23

Jan Pedersen

Langeskov Løb og Motion  

446

Jannick Bang Hansen    

113

Jannick Villadsen presse-fotos.dk   
474

Jarl Blok

   
20

Jeanette Lindevang

Langeskov Løb og Motion  

276

Jes Strate    

360

Jesper Rasmussen    

11

Jette Meiling Kolding Motion  

293

John Sindahl Petersen    

155

Johnny Nielsen    

401

Jonas Christiansen    

398

Jonas Ravnholt Møller    

482

Julie Holse Borchersen Madsen    
431

Karen Dam Gilså

BIF løbeklub  
422

Karen Krog Rasmussen

   
42

Karey-Anne Duevang

   

396

Karina Jensen Fløng Kondi  

201

Karina Nielsen    

402

Kasper Løhr    

127

Katja Mortensen    

404

Katrine Kristensen    

53

Katrine Krüger Rasmussen    

91

Kenn Svendborg    

156

Kennet Danielsen    
525

Kenneth Legér

   

65

Kenneth Weiglin    
52

Kim Bo Nielsen

Palnatoke  

45

Kim Juhl-Meyer    

442

Kirsten Bonde-Hare    

132

Kirsten Gunvor Mikkelsen    
548 Klara Haaber Jakobsen – Løbere. Johnny Jakobsen, Susan Brorzon Team Tvilling  

386

Klaus Koziara Stevns Tri Klub  

78

Kristina Bernat RunnersClubCPH  
344

Kristine Sørensen

   

540

Laila Rasmussen – Løbere: Brian Schwartz, Tobias Wilchen Andersen Team Tvilling  

67

Lars Bo Rasmussen    

107

Lars Frost    
452

Lars Jakobsen

   

137

Laura Marie Pedersen    

3

Lea Witzell

 

 

188

Lene Andresen    

361

Linda Ellegaard    
509 Linda Wind Herlev løbe- og atletikklub  

66

Lisa Eriksen    

197

Lisbeth Bente Saxtorph Kolding Motion  
307

Lisbeth Staxen

   
462

Lise Jørgensen

   

359

Lone Pedersen    

437

Lotte Christiansen    
117

Louise Bisgaard

   
472

Louise Blok

   

199

Louise Charlotte Nielsen    

542

Luise Møller – Løbere: Liselotte Thorsen, Rikke Szymula Team Tvilling  

68

Mads Krohn Rasmussen    

63

Maibritt Budzisz Fjordløberne Frederikssund  

362

Maja Florens Klausen    

203

Malene Havskov Rasmussen    
400

Margit Krøll

   

372

Maria Hyldgaard    

214

Maria Rasmussen    

169

Maria Rewers De 4 Årstider  

92

Marianne August Kryger Løbe og Motionsklub Asnæs  
388

Marianne Dalgaard Andersen

Klub ØGIF  

174

Marianne Petersen Greve Trim  
528

Marianne Sort

   

366

Marianne Sprotte    

215

Martin Møller Frandsen    

281

Martin Syngre    

115

Mathias Øgendal presse-fotos.dk  

46

Mette Juhl    
64

Michael Aagaard Nielsen

   

168

Michael Frank    

477

Michael Frederiksen    

100

Michael Graabech Hansen    
458

Michael Pedersen

   
476

Mogens Feldthusen

Benløse Løbeklub  
12

Mogens Hinrichsen

Kolding Motion  
473

Morten Blok

   

480

Morten Yding Herlev løbe- og atletikklub  
13

Nadia Bech Jensen

   

328

Nadja Joy    
505 Nanna Toftgaard Lind Herlev løbe- og atletikklub  

438

Niels Christiansen    

390

Niels Jensen    

334

Niels Strodl Olsen    
481

Nikolaj Skovbo Frederiksen

   

547

Otilla Jonsson – Løbere: Line Christensen, Birgitte Taulow Team Tvilling  

544

Peder Mondrup – Løbere: Steen Mondrup, John Brorzon Team Tvilling  
450

Per Agnalt

ØGIF  
380

Per Arne Olesen

   

339

Per Ejdorf    

108

Per Jensen    
428

Pernille Damgaard

   

305

Philipp Mäser    
247

Pia Frahm

Team Distance Running  

259

Rasmus Dyrberg    
451

Rasmus Søndergaard 

   

242

Rene Ahmt    
14

René Bruun Petersen

   

184

Rene Hoxer    
363

René Strange

   

225

René Wagner Hansen    
265

Rikke Johansen

   

38

Rikke Wagner Jacobsen Tvillingerne  

133

Sandra Keinicke Taggard    
347

Sandra Schilder

   

430

Sanne Hald    

143

Sascha Dyreborg Henriksen    

187

Sasha Krugstrup    

534

Sebastian Berendt Nava    

200

Simon Christian Sadolin Jensen    

234

Simone Rud Pedersen    
15

Sinne Strunge Laursen

   
6

Sonja Ejlersen

   

180

Stine Skjoldby    

545

Stine Østergaard – Løbere: Kasper Hansen, Jan Lind-Hansen Team Tvilling  

312

Svend Lützhøft    
370

Søren Lerche Rasmussen

   

80

Tanja Thunbo Madsen    

21

Thomas Lindevang Langeskov Løb og Motion  
93

Tina Forsmann

   

426

Tina Lorenzen    

523

Tine Roland    
41

Tony Duevang

   

4

Torben Witzell

 

 

39

Trine Wagner Jacobsen Tvillingerne  

51

Ulrich Grau Fjordløberne  

30

Vera Crone

 

 

126

Winni Jeppesen    

128

Zenia Rasmussen    

 

35 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

526

Nathalie Buus    

 

28 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

264

Berit Tina Jensen Kolding Motion  

213

Camilla Skov Nielsen    

102

Henny Krogh Fløng Kondi  
16

Henrik Rosendahl

   

536

Isabella Larsen – Løbere: Anita Pedersen og Tina Nordstrøm. Team Tvilling  

274

Jørgen Krøyer    
131

Kenneth M. Wexøe

Fløng Kondi  

9

Kirsten Hansen Valbyløberne  

202

Monica Trane    

527

Palle Sort    

96

Rasmus Andersen Fløng Kondi  

57

Sanne Lindqvist    

56

Sheila L. Sørensen Fløng Kondi  

263

Susanne Helle Aarup IK Olympia  

8

Susanne Jönsson

 

 

486

Therese Tümmler

   

 

14 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

178

Alexander Lundin    

87

Alice Ekstrøm    
111

Anja Olsen

   

106

Anne Tørsleff Svendsen    
352

Anne-Kathrine Skadhauge

   

164

Annette Mariager    
290

Annika Lesanner

   

216

Annika Søs Andresen    
497 Anny Høj Herlev løbe- og atletikklub  

219

Belmin Gabela    
499 Birgitte Bøtker Herlev løbe- og atletikklub  

148

Bjarne Mollerup Bøttern    

31

Brian Julius Jørgensen William&Matilde  

99

Brian Nielsen    
399

Camilla Hansen

   

251

Camilla Zarp Trustrup    

444

Camilla Wandall    
469

Carina Evald

   

130

Carina Landorff    

24

Caroline Dyhl Østerkryger

 

 

73

Claus Poulsen    

319

Conni Heegård Andersen    

235

Dina Gummer    
493 Dorte Leth Herlev løbe- og atletikklub  
496 Dorte Nielsen Herlev løbe- og atletikklub  

266

Dorthe Beck-Nyling    
468

Dorthe Evald

   

224

Ellen Egholm Jørgensen    

88

Emil Ekstrøm    

530

Erik Sort    
407

Finn Pedersen

   

161

Flemming Nordfang    

291

Georg Lesanner    

466

Heidi Hammershøi    

182

Helle Grube Greve Trim  
340

Henriette Birch Schlichter

   
467

Henriette Jensen

   
368

Henrik Davidoff

   
531

Ida Ewert Toft

   
498 Jens Havmand Herlev løbe- og atletikklub  

255

Jimmi Iversen    
43

Karin Maria Larsen

   

44

Karina Holm Jensen Sibirien løbeklub  
408

Karina Pedersen

   

95

Käthe Jusjong    

285

Kris Blimling    

94

Kurt Bach    
447

Laila Bang

   
341

Lars Birch Schlichter

   
179

Lars Lundin

   
33

Lea Hansen

   

333

Lena Alsted Jensen    
303

Lena Nielsen

   

140

Linda Plauborg Jørgensen    

483

Line Daugaard    

414

Line-Maria Mølgaard Hansen    
66

Lisa Eriksen

   

55

Lone Kragskov    

75

Lone Lykkebæk    

97

Lone Rasmussen    
353

Lone Rosager Poulsen

   
465

Lone Thorsen

   

171

Louise Pedersen    

252

Mads Jensen    

72

Mads Poulsen    

82

Malene Hansen    

144

Maria Rye Christiansen    
413

Marianne Bjørkholm

   
443

Michael Wandall

   

112

Michéle Olsen

   

533

Mie Drejer    

217

Mikkel Brandt Hansen    
495 Mogens Bertram-Nielsen Herlev løbe- og atletikklub  

62

Morten Figge Andersen Fjordløberne Frederikssund  

342

Nadja Guldborg    

105

Nadja Balvig Aahøj    

170

Nathalie Unni Trane    

191

Nicoline Sørensen    
409

Niels Pihl Nielsen

   
288

Niklas Kofoed

   
410

Nikolaj Bech Pedersen

   

357

Per Daugaard    

262

Pernille Hauxner    

218

Poul Andresen    
494 Randi Olsen Herlev løbe- og atletikklub  

228

René Vilsted    

70

Rikke Kromand    

236

Ryan Sørensen    
502 Sabrina Feltendahl Zeuner Herlev løbe- og atletikklub  

5

Sara Pontoppidan  Dogz-DK  

139

Sisse Skjødt    
449

Sofie Andersen

   

241

Stephie Roeholz    

61

Steven Svendsen    

49

Susanne B. Jensen    

439

Therese Christiansen    

475

Tina Nielsen    
385

Tina Plenge Schütt

De 4 Årstider  
470

Tine Evald

   
501

Tine Rasmussen

Herlev løbe- og atletikklub  

297

Tommy Hjulmand    

109

Torben Frost Jensen    
500 Trine Jensen Herlev løbe- og atletikklub  
320

Trine Riemer Johansson

   

532

Victor Berendt Nava    

237

Vinni Kristensen    

 

7 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

248

Alexander Theis Jensen    

514

Allan Andersen Fladså Grafisk  

433

Allan Laugesen    
294

Amalie Klewer Jønsson 

   

172

Amalie Ovesen    

34

André Hansen    
434

Andrea Laugesen

   

159

Anette Dalby Færgegaard    

124

Anita Kraft    

302

Anita Nielsen    

223

Anja Bentsen    
395

Anni Eskekilde

Klub SØAM  

36

Benita Holm Tuwano  

181

Bent Grube Greve Trim  

322

Bent Holmberg Petersen    

83

Betina Gjøl    
292

Birgitte Lesanner

   

324

Berit Hammershøi    
420

Britta Jensen

   
208

Camilla Christensen

   

146

Camilla Enøe Bøttern    

120

Camilla Johnsen    
299

Camilla Købhøj

   

166

Camilla Martens    

389

Camilla Olsen    

457

Camille Christensen    

153

Carsten Broder Hansen    
478

Carsten Jensen

   

160

Casper Færgegaard    

327

Cathrine Franch     

123

Cecilie Daugaard Johansen    
210

Cecillie Plovstrup Hansen

   

176

Celina Lundin    

103

Charlotte Balvig Aahøj    
488

Charlotte Odefey

   

423

Christian Christiansen IF 62 Walk & Run  

147

Christina Enøe Bøttern    

387

Christina Haapanen    
295

Daniel Naeslund

   
104

Dannie Balvig Aahøj

   

121

Dennis Andersen    

383

Diana Jørgensen    

158

Ditte Færgegaard    

296

Dorte Hjulmand    
456

Dorte Marlene Nielsen

   

269

Dorte Mie Olsen    

60

Dorthe Blom    

463

Dorthe Jelvard    
432

Dorthe Laugesen

   

35

Ea Maria McMullan Tuwano  
183

Eliane Ellegård

Greve Trim  
511

Ellen Erkildstrup Nielsen

Fladså Grafisk  
318

Emil Lund Andersen

   

239

Erica Sørensen    

157

Faith Danielsen    

316

Flemming Jørgensen    
161

Flemming Nordfang

   
365

Frederik Emil Strange

   
17

Frederik Rosendahl

   

336

Gitte Ahle    

273

Gitte Krøyer    

270

Gitte Mie Hansen    

394

Gitte Petersen    

125

Gurli Kraft    

243

Hanne Ahmt    

275

Hanne Bondehøj    

374

Heidi Koppelgaard    

256

Heidi Munk    

37

Heidi Whelan    

89

Heidi Szylit Jensen Fløng Kondi Løbeklub  

268

Helena Refn    
424

Helle Christiansen

IF 62 Walk & Run  

186

Helle Møller Petersen    
279

Henriette Kehlet Sciera Jepsen

   

18

Henriette Rosendahl    

27

Irene Deichmann    
332

Irene Fortner Larsen

   

54

Iben Lykke Jørgensen    
337

Jan Kølbæk

   

71

Jane Bjerregaard    
461

Janni Aastrup

   
301

Jasmin Nielsen

   
367

Jeanne Davidoff

   

417

Jesper Breum Eriksen Roar Atletik  

348

Jesper Engberg Nielsen    

351

Jesper Lund Andersen    

260

Joachim Dirk Van de Ree    

513

Jonas Andersen Fladså Grafisk  

233

Julie Christensen    

455

Kamilla Jørgensen    

221

Karin Andresen    
74

Karin Poulsen

   

25

Karina Dyhl Østerkryger    

177

Karina Lundin    
317

Karoline Matthiesen

   

238

Kasia Holmbjerg    
364

Katrine Fortner Larsen

   
392

Katrine Lie Andersen

   
453

Kathrine Ziegenfeldt Artman

   
369

Kenneth Beier Iversen

   

309

Kikki Gummer    

491

Kim Brandt  Herlev løbe- og atletikklub  

323

Kirsten Braae    

149

Kirsten Hammer    
77

Klaus Kronow

   
448

Klaus Munk Jakobsen

   

355

Krestine Rosager Hansen    

102

Lene Bonderup Fløng Kondi  

254

Lene Friis    

76

Lene Kronow    
308

Lene Pehrson

   
459

Linda Palle Hansen

   

193

Line Holmelund    

375

Linette Kot    

345

Linnea Weinreich    

84

Lisa Ekstrøm

 

 

379

Lisbet Frahm Olesen    

154

Lise Bjørn Jacobsen    

110

Lise-Lotte Frost Jensen    

230

Lone Christensen    
190

Lone Haagen

   

150

Lone Saaby    

212

Louise Neubert     

258

Louise Throen Christiansen    

85

Mads Ekstrøm

 

 

205

Mads Havskov Rasmussen    

220

Maj-Britt Andresen    
277

Majbritt Paulson

   

267

Malene Andreassen    

152

Malene Kjærsgaard    

195

Malthe Sejersten Storr Fjordløberne Frederikssund  
310

Maria Mathiasen

   

222

Maria Nielsen    

189

Marianne Andersen    
418

Marianne Rud Eriksen

Roar Atletik  

325

Marianne Halling    

185

Marianne Sofie Møller Petersen    
489

Marianne Vibeke Møller

Herlev løbe- og atletikklub  

441

Marie Kollberg    
411

Marck Kjeldby 

   

460

Martin Aastrup    
371

Martin Lønborg-Jensen

   
391

Mathilde Lie Andersen

   

315

Merete Matthiesen    

211

Mette Ahmt    

227

Mette Bentin    
373

Mette Christiansen

   

58

Mette Lindqvist Hansen    

349

Mette Maria Maibom

   

284

Mette Oldager Henriksen    
406

Mette-Marie Kristensen

   

335

Michelle Ahle    
86

Michelle Jørgensen

   

454

Mie Christensen-Syngre    

229

Mikkel Christensen    
194

Morten Holmelund

   

173

Morten Ovesen    
287

Nanna Kofoed

   

118

Nathalie Rode Bisgaard    

543

Nicklas Stilling – Løbere: Natasja Lundh, Lotte Rasmussen Team Tvilling  
435

Nikoline Laugesen

   
331

Nina Fjordside

   
326

Ole Nielsen

   

196

Paw Sejersten Jeppesen Fjordløberne Frederikssund  

253

Pernille Friis    

397

Pernille Jelvard Hyldeqvist    

26

Pernille Nordahl Friis     

257

Pernille Throen Christiansen    

280

Pia Dippel    

393

Pia Lie Andersen    

231

Rasmus Christensen    
209

Sandie Holm Vilhelmsen

   
427

Sandra Natali Norup

   

244

Sara Ahmt    

378

Sarah H. Hansen    

119

Sebastian Rode Bisgaard    
145

Selina Bang Jakobsen

   

232

Signe Christensen    

343

Signe Jørgensen    
436

Signe Laugesen

   
165

Sisse Kousgaard

   

19

Sophie Rosendahl

 

 

163

Steven Ørtoft-Pedersen    
272

Susanne Krøyer Jørgensen

   
508 Søren Nielsen Herlev løbe- og atletikklub  
79

Tanja Due

   

512

Tanja Erkildstrup Vinston Fladså Grafisk  

167

Thea Martens    

226

Thilde Wagner-Bentin    

261

Thomas Andersen    

98

Thomas Bargholz    

416

Tina Kann    

286

Tina Kofoed    

271

Tina Kæp    

314

Tina Lindenskov Nielsen Høng Løbeklub  
330

Tobias Hemmingsen

   
487

Tobias Nielsen

   

204

Tom Havskov Rasmussen    

151

Torben Juul Johansson    

129

Vibeke Kunkel Bentzen    
492

Victor Mortensen

Herlev løbe- og atletikklub  
354

Viktoria Rosager Hansen

   

346

Vlad Cazacu    

278

Vladimir Moroz    

 

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/deltagerliste-marathon-i-knuthenborg/