Deltagerliste for Marathon i Knuthenborg Safaripark – og andre distancer

Marathon i Knuthenborg Safaripark, lørdag den 1. september 2018, kl. 11.00

Marathon

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

135

Anders Taulborg Hummelmose    

1

Annette Fredskov

Fredskov Marathon

 

138

Brian Vernersen    

81

Daniel Madsen    

162

Doris Christensen Sparta  

69

Johnny Dahl Cepløberne  

47

Jonas Hammer    

28

Kasper Kennedy

 

 

40

Lasse Axelsen

 

 

134

Mikael Munch Hansen    
142

Palle Arentoft

   

48

Rune Fruergaard    

7

Sten Ejlersen    

141

Thor Lütje Hansen    

 

Halvmarathon

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

10

Anette Ronby Kolding Motion  

111

Anja Olsen    

164

Annette Mariager    

165

Birgitte Dilau Sørensen    

90

Carsten Svendborg    

122

Christina Andersen    

59

Claus Nøbølle    
5

Connie Løndal

Glamsbjerg Motion  

22

Connie Pedersen Langeskov Løb og Motion  
29

Emilie Bækgaard

   

116

Frank Rode Nielsen    

136

Gina Pilgaard Nielsen    

114

Gitte Øgendal presse-fotos.dk  

50

Helle Bertram Grau Fjordløberne  

2

Jan Krohn

 

 

64

Jan Nordenbæk

   
23

Jan Pedersen

Langeskov Løb og Motion  

113

Jannick Villadsen presse-fotos.dk   

133

Jeanett Jørgensen    
20

Jeanette Lindevang

Langeskov Løb og Motion  

11

Jette Meiling Kolding Motion  

155

Johnny Nielsen    

140

Julie Sunke    
42

Karey-Anne Duevang

   

127

Katja Mortensen    

53

Katrine Krüger Rasmussen    

91

Kenn Svendborg    

156

Kennet Danielsen    
52

Kim Bo Nielsen

Palnatoke  

45

Kim Juhl-Meyer    

132

Kirsten Gunvor Mikkelsen    

78

Kristina Bernat RunnersClubCPH  

67

Lars Bo Rasmussen    

107

Lars Frost    

137

Laura Marie Pedersen    

3

Lea Witzell

 

 

66

Lisa Eriksen    
117

Louise Bisgaard

   

68

Mads Krohn Rasmussen    

63

Maibritt Budzisz Fjordløberne Frederikssund  

92

Marianne August Kryger Løbe og Motionsklub Asnæs  

115

Mathias Øgendal presse-fotos.dk  

46

Mette Juhl    

100

Michael Graabech Hansen    

112

Michèle Olsen    
12

Mogens Hinrichsen

Kolding Motion  
13

Nadia Bech Jensen

   

108

Per Jensen    
14

René Bruun Petersen

   

38

Rikke Wagner Jacobsen Tvillingerne  

143

Sascha Dyreborg Henriksen    
15

Sinne Strunge Laursen

   
6

Sonja Ejlersen

   

163

Steven  Ørtoft-Pedersen    

80

Tanja Thunbo Madsen    

21

Thomas Lindevang Langeskov Løb og Motion  
41

Tony Duevang

   

4

Torben Witzell

 

 

39

Trine Wagner Jacobsen Tvillingerne  

51

Ulrich Grau Fjordløberne  

30

Vera Crone

 

 

65

Vibeke Norvin    

126

Winni Jeppesen    

128

Zenia Rasmussen    

 

28 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

32

Gitte Klemmensen De 4 Årstider  

101

Hanne Hansen Fløng Kondi  

102

Henny Krogh Fløng Kondi  
16

Henrik Rosendahl

   
131

Kenneth M. Wexøe

Fløng Kondi  

9

Kirsten Hansen Valbyløberne  

96

Rasmus Andersen Fløng Kondi  

57

Sanne Lindqvist    

56

Sheila L. Sørensen Fløng Kondi  

8

Susanne Jönsson

 

 

 

     

 

14 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

87

Alice Ekstrøm    

106

Anne Tørsleff Svendsen    
83

Betina Gjøl

   

148

Bjarne Mollerup Bøttern    

31

Brian Julius Jørgensen William&Matilde  

99

Brian Nielsen    

130

Carina Landorff    

24

Caroline Dyhl Østerkryger

 

 

27

Christine Skov Madsen    

73

Claus Poulsen    

88

Emil Ekstrøm    

161

Flemming Nordfang    
43

Karin Maria Larsen

   

44

Karina Holm Jensen Sibirien løbeklub  

95

Käthe Jusjong    

94

Kurt Bach    
33

Lea Hansen

   

76

Lene Kronow    

55

Lone Kragskov    

75

Lone Lykkebæk    

97

Lone Rasmussen    

72

Mads Poulsen    

82

Malene Hansen    

144

Maria Rye Christiansen    

62

Morten Figge Andersen Fjordløberne Frederikssund  

105

Nadja Balvig Aahøj    

26

Pernille Nordahl Friis

 

 

70

Rikke Kromand    

139

Sisse Skjødt    

61

Steven Svendsen    

77

Susanne Abrahamsen    

49

Susanne B. Jensen    

109

Torben Frost Jensen    

 

7 km

NR

NAVN

KLUB/FIRMA

TID

34

André Hansen

   

159

Anette Dalby Færgegaard    

124

Anita Kraft    

36

Benita Holm Tuwano  

146

Camilla Enøe Bøttern    

120

Camilla Johnsen    

153

Carsten Broder Hansen    

160

Casper Færgegaard    

123

Cecilie Daugaard Johansen    

103

Charlotte Balvig Aahøj    

147

Christina Enøe Bøttern    
104

Dannie Balvig Aahøj

   

121

Dennis Andersen    

158

Ditte Færgegaard    

60

Dorthe Blom    

35

Ea Maria McMullan Tuwano  

157

Faith Danielsen    
17

Frederik Rosendahl

   

125

Gurli Kraft    

37

Heidi Whelan    

89

Heidi Szylit Jensen Fløng Kondi Løbeklub  

18

Henriette Rosendahl    

54

Iben Lykke Jørgensen    

71

Jane Bjerregaard    
74

Karin Poulsen

   

25

Karina Dyhl Østerkryger    

149

Kirsten Hammer    

84

Lisa Ekstrøm

 

 

154

Lise Bjørn Jacobsen    

110

Lise-Lotte Frost Jensen    

150

Lone Saaby    

85

Mads Ekstrøm

 

 

152

Malene Kjærsgaard    

58

Mette Lindqvist Hansen    

79

Mia Debbie Johansen    
86

Michelle Jørgensen

   

118

Nathalie Rode Bisgaard    

119

Sebastian Rode Bisgaard    
145

Selina Bang Jakobsen

   

19

Sophie Rosendahl

 

 

98

Thomas Bargholz    

93

Tina Forsmann    

151

Torben Juul Johansson    

129

Vibeke Kunkel Bentzen    

 

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/deltagerliste-marathon-i-knuthenborg/