Resultater 2014

Lørdag den 20. december 2014, kl. 8.30 –#286

 

Marathon  
Alice Kristensen 4.24.33
Aminguak Lena Mathæussen 5.03.58
Annette Eriksen 3.58.29
Annette Fredskov 4.27.55
Bouchra Lundgren Eriksen 3.22.23
Britt Jørgensen 4.27.32
Camilla Leonhard 4.03.41
Charlotte Poulsen 4.30.06
Christina Vestergaard 4.30.06
Claus Balshøj 3.36.39
Claus Ø. Christensen 4.24.33
David Bredo 3.51.42
Finn Danielsen 4.07.56
Heidi Bergmann 4.36.09
Helle Hvidt Wallentin 4.24.32
Henning Baginski 4.00.12
Henrik Aniol Hansen 4.27.55
Inge Højsager 5.03.07
Jan Andersen 4.06.13
Jelena Leonova Laursen 4.32.39
Jesper Saksun 4.03.41
Jonas Madsen 4.29.18
Kristian H. Kjeldsen 3.24.39
Maja Florens Klausen 4.13.24
Maria Holtze Kryger 5.03.58
Michael Jensen 4.24.32
Michael Strøh 3.50.46
Michele Brandt 4.30.06
Mirco Fischer 5.03.58
Morten Blok 4.28.42
Ole Bille 4.08.25
Ove Petersen 3.42.47
Palle Mandrup 4.24.32
Per Hviid 3.18.33
Peter Møllebro 4.17.19
Peter Precht Pedersen 5.03.57
Preben Damsgaard 4.24.32
Rene Hjorth Olsen 3.40.41
Søren Brilner Lund DNF

 

Anden distance  
Bibi Larsen (½marathon) 2.12.13
Flemming Kock (½marathon) 2.59.04
Henrik W. Nielsen (½marathon) 1.59.00
Katja Vedel (½marathon) 2.04.00
Kenneth Vedel (½marathon) 2.04.00
Louise Andersen (½marathon) 2.17.06
Louise Blok (½marathon) 2.13.01
Maj-Britt Filsø Mathiassen (½marathon) 2.25.23
Michael Graabech Hansen (½marathon) 2.27.25
Morten Kryger (28km) 3.13.13

Download diplom her

 

Mandag den 15. december 2014, kl. 8.30 –#285

 

Marathon  
Anders Pedersen 4.08.03
Annette Fredskov 3.58.22
Bouchra Lundgren Eriksen 3.44.25
David Bredo 3.53.54
Finn Danielsen 4.16.16
Jerk W. Langer 4.12.51
Line Folsted Kallehauge 4.12.43
Maria Kryger 4.30.06
Mette Lyck Jensen 3.44.25
Mirco Fischer 4.12.43
Morten Blok 4.22.20
Nikolaj Lindberg 3.41.19
Preben Damsgaard 3.53.54
Thomas Hyttel 4.08.03
Tony Gren 4.20.14

 

Anden distance  
Louise Andersen (½marathon) 2.12.03

Download diplom her

 

Fredag den 5. december 2014, kl. 8.30 –#284

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.19.03
David Bredo 3.57.38
Gurli Hansen 4.48.01
Kenni Barkoz 4.05.46

 

Anden distance  
Bibi Larsen (½marathon) 2.10.42

Download diplom her

 

Fredag den 7. november 2014, kl. 8.30 –#283

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.06.50
Bouchra Lundgren Eriksen 4.22.59
Bjarne Østergaard 3.29.17
Carsten Christensen 4.23.15
Claus Svendsen 3.29.17
Finn Danielsen 4.16.33
Klaus Udsen 4.24.52
Morten Alexius Sørensen 4.00.09
Ove Pedersen 3.30.14
Peter Precht Pedersen 5.24.03
Preben Damsgaard 4.23.15
Rikke Norman 4.06.50
Susanne Gren 4.32.13
Søren Boel 3.38.45
Torben Sørensen 4.00.09

 

Anden distance  
Claus Pedersen (½marathon) 1.59.03
Malene Ravn (28km) 2.49.08
Marianne Lind-Winther (½marathon) 2.30.34
Michael Graabech Hansen (½marathon) 2.29.51
Pia Skøtt (½marathon) 2.00.54

Download diplom her

 

Lørdag den 13. september 2014, kl. 11.00, Fredskov Marathon #282

Resultatlisten kan findes herDownload diplom for halvmarathon her og marathon her.

 

Fredag den 15. august 2014, kl. 8.30 –#281

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.36.16
Bouchra Lundgren Eriksen 4.11.32
Jelena Laursen 4.18.59
Lars Hein Wolff 4.27.42
Pia Hansson 4.36.16
Susanne Gren 5.26.03
Ulrik Pihl 4.36.16
Viacheslov Shelepen 3.52.43

 

Anden distance  
Bjarne Møller Sørensen (24km) 2.56.12
Dorte Wetche Skov (24km) 2.40.24
Marianne Lind-Winth (24km) 2.58.13
Per Ejdorf (24km) 2.33.11

Download diplom her

 

Torsdag den 14. august 2014, kl. 8.30 –#280

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.37.14
Britt Jørgensen 4.35.53
Claus Balshøj 4.01.08
Debbie Hickman 4.37.14
Finn Danielsen 4.17.15
Henning Baginski 4.37.14
Jelena Laursen 4.21.02
Michael Jacobsen 4.13.28
Michael Strøh 3.56.19
Morten Blok 5.13.51
Ole Bille 4.54.37
Pia Beck 4.37.14
Pia Hansson 4.54.37
Susanne Gren 4.57.15
Ulrik Pihl 4.54.37
Viacheslov Shelepen 3.47.12

 

½marathon  
Bibi Larsen 2.09.07

Download diplom her

 

Onsdag den 13. august 2014, kl. 8.30 –#279

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.34.07
Bouchra Lundgren Eriksen 4.34.07
Carsten Jensen 3.43.06
Claus Balshøj 4.11.45
Henning Baginski 4.38.03
Michael Zimmermann 3.43.06
Mindaugas Garmus 3.56.27
Morten Blok 4.43.17
Pia Hansson 4.38.03
Susanne Gren 5.03.52
Torben Larsen 3.44.47
Ulrik Pihl 4.38.03
Viacheslav Shelepen 3.50.49

Download diplom her

 

Tirsdag den 12. august 2014, kl. 8.30 –#278

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.36.04
Claus Balshøj 4.21.19
Finn Danielsen 4.16.35
Gitte Jensen 4.02.55
Henning Baginski 4.36.04
Johan Melin 4.36.04
Lene Bruun 4.36.04
Pia Hansson 4.36.04
Susanne Gren 5.03.09
Ulrik Pihl 4.36.04
Viacheslav Shelepen 3.55.56

 

½marathon  
Christina Lagersted 2.11.08

Download diplom her

 

Mandag den 11. august 2014, kl. 8.30 –#277

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.35.31
Claus Balshøj 4.25.56
Henning Baginski 5.01.01
Louise Andersen 5.03.34
Mette Dideriksen 5.01.01
Pia Hansson 4.35.31
Susanne Gren 5.07.35
Tone Gren DNF
Ulrik Pihl 4.35.31

Download diplom her

 

Onsdag den 4. juni 2014, kl. 8.30 –#276

 

Marathon  
Anders Pedersen 4.41.32
Annette Fredskov 4.13.15
Bouchra Lundgren Eriksen 3.24.36
Claus Balshøj Sørensen 4.13.15
Finn Danielsen 4.17.50
Jane Dall 4.29.36
Johan Melin 3.56.50
Johnny Rasmussen 3.21.01
Kristian Bentsen 3.42.27
Lars Hein Wolff 4.14.56
Morten Blok 4.20.46
Nicholas Feltsen 3.42.12
Peter Carlson 4.29.04
Preben Damsgaard 4.02.53
Thomas Hyttel 4.41.32
Thomas Munch 4.32.46

 

Anden distance  
Lis Grønqvist (½marathon) 2.02.34

Download diplom her

 

Onsdag den 14. maj 2014, kl. 8.30 –#275

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.07.53
Brian Lindholm-Larsen 4.14.28
Johan Melin 4.04.57
Lars Jensen 4.05.57
Susanne Gren 4.43.01
Søren Boel 3.36.58
Tony Gren 4.22.05

 

Anden distance  
Louise Andersen (½marathon) 2.28.11

Download diplom her

 

Fredag den 9. maj 2014, kl. 8.30 –#274

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.14.14
Finn Danielsen 4.03.05
Henrik Aniol Hansen 4.14.14
Jelena Laursen 4.18.43
Lis Grønqvist 4.03.29
Malene Ravn 4.09.04
Michael Steen Jensen 4.22.03
Per Bille 4.03.29
Preben Damsgaard 3.55.14
Trine Esmann 4.22.03

 

Anden distance  
Rikke Kristensen (28km) 2.37.37

Download diplom her

 

Tirsdag den 22. april 2014, kl. 8.30 –#273

 

Marathon  
Annette Fredskov 3.57.19
Carsten Jensen 3.41.24
Claus Balshøj Sørensen 3.54.26
Gustaf Mellerup 4.33.00
Henrik Hoplarik Franijeur 3.57.42
Lis Grønqvist 4.12.24
Mette Lyck Jensen 3.47.01
Ole Bille 4.11.55
Per Bille 4.11.55
Preben Damsgaard 3.45.48
Susanne Gren 5.20.33
Thomas Lønbæk 3.52.36
Thomas Munch 4.06.51
Tony Gren 4.42.02

Download diplom her

 

Onsdag den 9. april 2014, kl. 8.30 –#272

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.16.38
Claus Ø. Christensen 4.51.08
Finn Danielsen 4.16.01
Henning Baginski 4.25.51
Henrik Hoplarik Franijeur 4.41.49
Jakob Lagersted 5.03.05
Johan Melin 4.01.47
Leif Bjarne Larsen 3.25.32
Lis Grønqvist 4.25.51
Louise Andersen 5.09.47
Malene Ravn 4.11.37
Maria Holtze Kryger 4.51.08
Mirco Fischer 5.09.47
Morten Blok 4.01.52
Palle Mandrup 4.14.54
Peter Møllebro 4.32.58
Pia Hansson 4.16.38
Preben Damsgaard 3.46.22
Søren Boel 3.44.22
Thomas Munch 4.14.21
Ulrik Pihl 4.09.00

 

Anden distance  
Henriette Lisse (½marathon) 2.09.06
Kaspian Puukka Jensen (28km) 2.50.07

Download diplom her

 

Søndag den 23. marts 2014, kl. 9.00 –#271

 

Marathon  
Anders Munch Madsen 4.34.25
Annette Fredskov 4.14.35
Birgitte Langballe 4.05.17
Bjarne Østergaard 3.19.41
Brian W Andersen 5.28.29
Carsten Christensen 4.21.20
Carsten Jensen 3.58.01
Charlotte Poulsen 4.25.28
Christian Hottas 5.43.57
Christian Riis 4.11.11
Christina Vestergaard 4.36.19
Christine Schroeder 5.43.57
Claus Balshøj Sørensen 3.41.43
Dorthe Roslev 4.14.35
Erhard Filtenborg 4.56.26
Erik Johnsen 4.41.52
Finn Danielsen 4.09.50
Finn Løje DNF
Flemming Madsen 4.11.11
Gitte Jensen 4.05.06
Heidi Bergmann DNF
Henning Baginski 5.00.34
Henriette Lisse 4.14.35
Henrik Aniol Hansen 4.14.08
Jakob Centervall 3.38.08
Jerk W Langer 4.14.35
Jon Holm Hansen 4.32.55
Jonas Madsen 4.32.55
Karsten Waldorff Nielsen 3.15.39
Katrine Bernbom Larsen 4.25.28
Lars Jensen 4.05.50
Leif Skinnerup 3.47.03
Lene Nørskov Henriksen 4.47.33
Linda Pipper Rasmussen 3.51.01
Lis Grønqvist 4.12.04
Lone Nielsen 5.28.29
Louise Andersen 4.37.27
Maj-Britt Filsø Mathiassen 5.00.34
Malene Jeppesen 4.12.04
Majbritt Kristoffersen DNF
Michael Jacobsen 3.54.51
Michael Jensen 4.25.28
Michael Nilsson 3.45.32
Michele Brandt 4.18.47
Mindaugas Garmin 3.15.55
Mirco Fischer 4.49.27
Morten Petersen 3.28.58
Nicky Krogsøe 4.23.59
Niels O. Madsen 3.56.39
Palle Mandrup 4.22.54
Per Hviid 3.25.23
Peter Erikstrup Carlson 4.18.47
Peter Møllebro 4.32.57
Peter Paldan 2.56.17
Pia Hansson 4.25.28
Pia Mortensen 4.51.48
Preben Poulsen 4.47.33
Rene Hjorth Olsen 4.36.19
Rosemarie von Kocemba 5.42.53
Sisse Borg 4.18.47
Sofie Haarbo 4.37.02
Søren Boel 3.24.40
Søren Friis Hansen 4.10.59
Søren Larsen 4.47.33
Ulrik Pihl 4.14.35

Download diplom her

 

Tirsdag den 18. marts 2014, kl. 8.30 –#270

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.27.33
Claus Balshøj Sørensen 3.51.45
Claus Ø. Christensen 4.52.53
Finn Danielsen 4.08.01
Henrik Aniol Hansen 4.27.39
Henrik Espersen 4.26.48
Henrik Hoplarik Franijeur 3.54.39
Johan Melin 4.24.20
Katrine Bernbom Larsen 4.09.04
Klaus Udsen 4.20.56
Lars Vædeled Roed 3.44.40
Louise Andersen 5.01.42
Maria Holtze Kryger 5.01.42
Michael Strøh 3.30.25
Morten Walter 4.52.53
Nicholas Feltsen 3.38.20
Ole Bille 4.52.53
Pia Hansson 4.09.04
Preben Poulsen 4.57.08
Rene Hjorth Olsen 4.52.53
Søren Boel 3.56.35
Ulrik Pihl 4.52.53

 

Anden distance  
Maj-Britt Rasmussen (½marathon) 2.08.33

Download diplom her

 

Fredag den 14. marts 2014, kl. 8.30 –#269

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.13.16
Christian Bering 4.28.15
Claus Ø. Christensen 4.34.08
Finn Danielsen 4.11.15
Henrik Aniol Hansen 4.13.16
Henrik Hammer Berthelsen 5.08.20
Katrine Bernbom Larsen 4.06.04
Kim Just Hammrich 3.38.06
Morten Andersen 3.58.14
Morten Iversen 3.37.26
Nicholas Feltsen 3.33.52
Ole Bille 4.34.08
Pia Hansson 4.06.04
Preben Poulsen 4.47.28
Ricky Andersen 3.37.44
Susanne Gren 4.53.13
Søren Larsen 4.47.23
Tommy Krabbe 3.39.50
Tony Gren 4.53.42
Trine Schønberg 5.08.20

 

Anden distance  
Lis Grønqvist (½marathon) 1.58.58

Download diplom her

 

Mandag den 24. februar 2014, kl. 8.30 –#268

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.20.03
Claus Balshøj Sørensen 3.54.38
Claus Ø. Christensen 5.11.28
Helle Hvidt Wallentin 4.20.03
Henrik Aniol Hansen 4.20.03
Henrik Espersen 4.18.32
Karsten Waldorff Nielsen 3.54.38
Lis Grønqvist 4.15.43
Louise Andersen 5.11.28
Malene Jeppesen 4.15.43
Maria Holtze Kryger 5.11.28
Michael Strøh 3.27.58
Mirco Fischer 4.52.17
Morten Blok 4.04.37
Peter Møllebro 5.08.24
Preben Damsgaard 3.54.38
Søren Larsen 4.27.58
Ulrik Pihl 4.24.45

Download diplom her

 

Fredag den 21. februar 2014, kl. 8.30 –#267

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.23.58
Johan Melin 3.45.46
Klaus Udsen 4.29.58
Maria Holtze Kryger DNF
Preben Poulsen 4.44.23
Susanne Gren 4.38.17
Tony Gren 5.16.52

Download diplom her

 

Onsdag den 19. februar 2014, kl. 8.30 –#266

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.33.21
Bouchra Lundgren Eriksen 4.05.27
Carsten Jensen 3.59.53
Claus Balshøj Sørensen 3.56.25
Henriette Lisse 4.33.21
Henrik Aniol Hansen 4.05.02
Johan Melin 3.25.55
Kaspian Puukka Jensen 4.09.18
Katrine Bernbom Larsen 4.05.02
Klaus Udsen 4.21.32
Lars Vædeled Roed 3.51.41
Lis Grønqvist 4.13.25
Morten Blok 4.37.52

Download diplom her

 

Torsdag den 30. januar 2014, kl. 8.30 –#265

 

Marathon  
Annette Eriksen 4.12.52
Annette Fredskov 4.27.28
Carsten Christensen 4.26.05
Christian Riis 4.27.28
Ella Lissner 4.54.26
Henrik Aniol Hansen 4.27.28
Lis Grønqvist 4.17.17
Jakob Centervall 3.54.25
Jerk W. Langer 4.23.27
Morten Blok 4.24.27
Peter Møllebro 4.30.00
Pia Angelbo Mortensen 5.10.43
Pia Hansson 4.11.22
Preben Damsgaard 4.21.18
Stig Kuhlman 4.54.26
Susanne Gren 5.08.48
Tony Gren 5.10.06

Download diplom her

 

Fredag den 24. januar 2014, kl. 8.30 –#264

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.19.53
Claus Ø. Christensen 5.09.32
Hans Peter Mønsted 4.14.20
Henriette Lisse 4.19.53
Jakob Centervall 4.11.47
Jerk W. Langer 4.19.53
Johan Melin 3.48.18
Klaus Udsen 4.26.28
Leif Bjarne Larsen 3.33.33
Maria Holtze Kryger 5.09.32
Mirco Fischer 5.09.32
Morten Iversen 3.48.18
Morten Petersen 3.33.33
Ole Bille 4.19.53
Pia Hansson 4.11.47
Rene Hjorth Olsen 4.11.47
Susanne Gren 5.03.06
Tony Gren 5.00.40
Ulrik Pihl 4.19.53

Download diplom her

 

Fredag den 17. januar 2014, kl. 8.30 –#263

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.20.08
Bouchra Lundgren Eriksen DNF
Claus Balshøj Sørensen 4.06.24
Johan Melin 3.53.56
Klaus Udsen 4.16.55
Lis Grønqvist 4.11.56
Ole Bille 4.29.58
Pia Hansson 4.20.08
Rikke Kristensen 4.25.48

Download diplom her

 

Onsdag den 15. januar 2014, kl. 8.30 –#262

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.34.43
Bouchra Lundgren Eriksen 3.38.15
Carsten Jensen 3.46.28
Claus Balshøj Sørensen 3.37.16
Henriette Lisse 4.34.43
Jakob Centervall 4.20.19
Johan Melin 4.18.57
Peter Møllebro 4.20.19
Pia Hansson 3.58.22
Preben Damsgaard 3.55.18
Rene Hjorth Olsen 3.47.36

Download diplom her

 

Fredag den 10. januar 2014, kl. 8.30 –#261

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.16.16
Bouchra Lundgren Eriksen 4.15.30
Carsten Jensen 3.56.22
Christian Riis 4.16.16
Henrik Aniol Hansen 4.16.16
Henrik Hoplarik Franijeur 4.44.20
Johan Melin 4.17.27
Louise Andersen 4.56.47
Maria Holtze Kryger 4.56.50
Michael Zimmermann 3.39.02
Morten Petersen 3.39.02
Per Bille 3.57.31
Peter Møllebro 4.23.05
Pia Hansson 4.15.30
Rene Hjorth Olsen 3.56.22

Download diplom her

 

Fredag den 3. januar 2014, kl. 8.30 –#260

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.02.39
Christian Riis 4.07.12
Claus Balshøj Sørensen 3.41.36
Flemming Madsen 4.07.12
Johan Melin 3.58.11
Lis Grønqvist 4.04.46
Morten Walter 4.27.27
Per Bille 4.26.34
Peter Veistrup 3.33.55
Pia Hansson 4.27.27
Rene Hjorth Olsen 4.27.27
Susanne Gren 4.51.55
Thomas Sørensen 4.17.31
Tony Gren 5.02.15

Download diplom her

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/resultater-2014/