Print denne Side

Resultater 2015 + 2016

Lørdag den 17. december 2016, kl. 8.30, Fredskov Marathon #313

 

Marathon  
Annette Eriksen 4.19.46
Annette Fredskov 4.19.46
Benjamin Holst Kjeldsen 3.22.50
Brian Vernersen 3.55.52
Britt Jørgensen 4.24.46
Bouchra Lundgren Eriksen 3.22.50
Camilla Leonhard 4.03.08
Camilla Maria Aniol Nielsen 4.47.47
Carsten Christensen 4.36.58
Carsten Jensen 3.33.06
Charlotte Poulsen 4.27.51
Claus Balshøj Sørensen 3.52.55
Claus Blaabjerg 4.24.46
David Bredo 4.12.42
Dennis Pedersen DNS
Elisabeth Vildhøj 4.24.34
Finn Bjarne Mogensen 5.11.57
Hans Christian Jensen 4.25.16
Henning Baginski 3.59.50
Henrik Aniol Hansen 4.19.46
Henrik Hoplarik Franijeur 4.27.46
Irene Hadsbjerg 4.26.00
Jan Andersen 4.19.46
Jan Ballegaard 4.14.36
Janni Hyld 4.19.46
Jesper Madsen 4.48.35
Johan Melin 3.42.35
Johanna Gren 5.07.59
Johnny Kurt Kristensen 5.16.31
Jonas Aagaard Madsen 3.56.04
Kathrine Frølich 4.13.01
Khieu Dieu 5.05.16
Kim Steen DNS
Klaus Matzen 3.58.05
Lars Christensen 4.19.28
Lars Jensen 3.49.06
Lars Jensen 3.52.55
Leif Bjarne Larsen 3.16.13
Lisbeth Preilev 4.19.46
Lise Friis 4.52.24
Lotte Stens Olsen 4.14.48
Mark Arnecke 4.08.44
Michael Graabech Hansen 4.53.03
Michael Strøh 3.27.24
Mie Pedersen 3.31.27
Mirco Fischer 4.05.34
Morten Mikkelsen 4.24.05
Morten Petersen 3.35.20
Nynne Wedel Vildhøj 4.24.34
Ole Hansen 4.12.42
Ole Mortensen DNF
Peder Nielsen 4.00.19
Pernille Krogh Björklund 4.52.24
Pernille Sønderskov Malling 4.12.42
Peter Hansen 4.25.59
Peter Møllebro 4.37.55
Peter Olsen 4.13.50
Peter Precht Pedersen 4.48.10
Peter Veistrup 3.39.32
Pia Hansson 4.12.42
Rene Hjorth Olsen 4.52.24
Tanja Pedersen DNS
Thomas Borchmann-Olsen 4.19.46
Ydalina Moreno 4.02.06
Zamel Zhaian 3.47.45
   
Anden distance  
Allan Kristiansen, halvmarathon 2.04.52
Allan Nielsen, halvmarathon 2.06.51
Annette Bandsholm, halvmarathon 2.28.11
Annette Blaabjerg, halvmarathon 2.57.53
Annette Lem, halvmarathon 2.20.10
Bettina Nielsen, 28 km 3.05.05
Bo Johansen, halvmarathon 2.07.10
Birgitte Grenaa, halvmarathon 2.28.32
Birthe Sønderskov, 28 km 3.21.00
Britta Krogsbæk, 14 km 2.01.01
Caroline Pojezny, halvmarathon 2.35.06
Christina Pojezny, halvmarathon 2.02.20
Daniel Bundgaard, halvmarathon 1.35.59
Daniel Friis, halvmarathon 2.14.01
Dorthe Hansen, halvmarathon 2.05.47
Erik Jacobsen, 28 km 2.51.52
Finn Danielsen, halvmarathon 1.58.28
Flemming Madsen, 7 km 0.55.00
Gitte Pedersen, 28 km 2.41.00
Gry Sarah Kähler, halvmarathon 2.25.02
Hans Andersen, halvmarathon 2.00.53
Heidi Fjellerad, halvmarathon 2.06.46
Heidi Larsen, 14 km 2.01.01
Helle Randrup Mondrup, halvmarathon 2.31.23
Heidi Saksun, halvmarathon 2.07.27
Henrik Schou Hansen, halvmarathon 1.49.51
Henrik Skovgaard, halvmarathon 2.04.54
Jakob Lagersted, halvmarathon 3.09.18
Jan Holse, 28 km 2.59.12
Janni Bille, halvmarathon 2.14.14
Jens Larsen, halvmarathon 1.57.44
Jens Mondrup, halvmarathon 2.31.19
Jens Thorsen, halvmarathon 2.13.03
Karina Bruun, halvmarathon 1.58.01
Kenn Normann, halvmarathon 1.56.25
Kenneth Samuelsen, halvmarathon 1.58.53
Kenneth Schneider, 14 km 1.27.26
Kim Sune, halvmarathon 1.38.50
Lene Jensen, halvmarathon 2.26.14
Lene Larsen, halvmarathon 1.59.10
Louise Andersen, halvmarathon 2.57.53
Maj-Britt Rasmussen, 14 km 1.29.07
Maja Klausen, halvmarathon 2.06.19
Majbritt Rømer, halvmarathon 2.06.51
Marianne Krüger, 28 km 3.05.05
Martin Christensen, 14 km 1.27.01
Mathias Kappelborg, halvmarathon 1.41.51
Mette Klitmøller, halvmarathon DNS
Morten Blok, 7 km 0.36.56
Ole Bille, halvmarathon 2.02.11
Palle Rosendal, halvmarathon 2.04.51
Per Bille, halvmarathon 2.14.16
Per Hilkøb, halvmarathon 1.23.59
Rasmus Lagersted, halvmarathon 3.09.18
René Højstrand, 28 km 2.37.30
Rikke Højen Jørgensen, halvmarathon 2.01.18
Simon Andersson, halvmarathon 1.36.02
Solvej Helvig Højstrand 2.31.48
Steen B. Nielsen, halvmarathon 2.17.43
Sten Ejlersen, halvmarathon 2.07.20
Søren Schjødt Kærgaard, halvmarathon 2.14.27
Thomas Saxe Jensen, halvmarathon 1.53.20
Tonny Petersen, halvmarathon 1.47.28
Vibeke Buchmann Frederiksen, halvmarathon 2.36.02
Winnie Schjødt Kærgaard, halvmarathon 2.14.27

Download diplom her

 

Lørdag den 3. september 2016, kl. 11.00, Fredskov  i Knuthenborg #312

Resultatlisten og diplomer kan findes her.

 

Lørdag den 20. august 2016, kl. 8.30 – #311

 

Marathon  
Aminguak Lena Mathæussen 4.22.40
Annette Eriksen 4.00.52
Annette Fredskov 4.19.30
Benjamin Holst Kjeldsen 3.24.42
Britt Jørgensen 4.30.52
Camilla Leonhard 3.59.39
Claus Blaabjerg 4.30.52
Henning Baginski 4.27.01
Jakob Bork Dirksen 3.28.13
Johan Melin 4.22.40
Johanna Gren 5.00.35
Kathrine Frølich 3.48.36
Katja Vedel 4.30.52
Lars Christensen 4.35.48
Lau Brüniche-Olsen 3.35.15
Ole Mortensen 4.12.12
Per Ejdorf 4.49.24
Michael Graabech Hansen 4.54.09
Morten Blok 4.35.48
Peter Precht Petersen 5.07.31
Susanne Gren 4.42.07
Tony Gren 4.45.44
Zamel Zhaian 4.05.44
   
Anden distance  
Annette Richardt – Halvmarathon 2.10.59
Birgitte Grenaa – Halvmarathon 2.42.52
Birthe Sønderskov – Halvmarathon 2.21.02
Britta Krogsbæk – 7 km 43.33
Christina Lagersted – Halvmarathon 2.13.44
Daniel Lillerøi – Halvmarathon 1.51.15
Finn Danielsen – Halvmarathon 2.06.47
Gregers Frisken – Halvmarathon 2.37.40
Hans Christian Jensen – Halvmarathon 2.11.03
Jan Ballegaard – Halvmarathon 2.54.54
Lene Jensen – Halvmarathon 2.37.40
Lotte Stens Olsen – Halvmarathon 2.07.40
Louise Andersen – Halvmarathon 2.37.40
Louise Blok – Halvmarathon 2.22.30
Maja Florens Klausen – Halvmarathon 2.24.43
Maj-Britt Filsø Mathiassen – Halvmarathon 2.22.42
Majbritt Rømer – Halvmarathon 2.07.40
Maria Weisbjerg – Halvmarathon 1.51.36
Michael Mahler – Halvmarathon 1.47.50
Morten Apel – Halvmarathon 2.24.53
Pernille Sønderskov Malling – Halvmarathon 1.57.05
Søren Englund Christensen – Halvmarathon 1.42.20
Torben Pedersen – Halvmarathon 2.11.50
Vibeke Buchmann Frederiksen – 14 km 1.28.18

Download diplom her

 

Lørdag den 2. april 2016, kl. 8.30 –#310

 

Marathon  
Annette Eriksen 3.57.02
Anne-Marie Lyngbye 4.23.53
Annette Fredskov 4.37.47
Benjamin Olsen 3.46.58
Bo Kruse 3.37.40
Bouchra Lundgren Eriksen 3.50.36
Britt Jørgensen 5.05.51
Carsten Christensen 4.19.19
Carsten Jensen 3.45.21
Charlotte Lagersted 4.08.17
Charlotte Poulsen 4.20.30
Christian Riis 4.38.03
Claus Balshøj Sørensen 4.12.40
Claus Fischer 4.26.27
Claus Ø. Christensen 5.05.51
David Bredo 4.31.26
Erik Larsen 4.20.30
Flemming Madsen 4.37.47
Hans Christian Jensen 5.05.51
Henning Baginski 4.26.27
Henrik Aniol Hansen 4.37.47
Jacob Christiansen 3.54.23
Jakob Bork Dirksen 3.40.25
Jakob Fischer 3.41.48
Jelena Laursen 4.12.20
Jerk W. Langer 4.02.59
Johan Melin 4.50.43
Jonas Madsen 3.52.57
Jørgen Steen Nielsen 4.02.15
Jørgen William Elkjær 4.33.35
Katrine Bernbom Larsen 4.31.26
Klaus Johansen 4.31.26
Klaus Udsen 4.07.54
Kristian H. Kjeldsen 3.50.36
Lars Jensen 3.50.42
Louise Andersen 5.12.59
Louise Blok 5.05.51
Maja Florens Klausen 4.44.20
Maj-Britt Filsø Mathiassen 5.05.51
Malene Ravn 3.58.08
Maria Holtze Kryger 5.05.51
Melisa Røntved 4.32.40
Michael Aagaard Jensen 4.30.36
Michael Jacobsen 4.11.57
Michael Nilsson 4.00.15
Morten Blok 5.05.51
Morten Jensen 3.54.15
Pernille Krogh Björklund 4.31.27
Peter Precht Pedersen 5.05.51
Peter Veistrup 3.40.25
Pia Hansson 4.31.26
Preben Damsgaard 4.12.41
Sidsel Petersen 3.51.52
Simon Krug 4.20.24
Susanne Gren 4.40.39
Tony Gren 4.40.17

 

Anden distance  
Anders Meinild Nielsen (½marathon) 1.56.27
Anne Karsvang (½marathon) 2.18.49
Betina Nielsen (½marathon) 2.03.36
Bo Johansen (½marathon) 1.56.27
Camilla Leonhard (35km) 3.22.35
Camilla Aniol Hansen (½marathon) 2.01.09
Daniel Lillerøi (½marathon) 2.08.43
Finn Danielsen (½marathon) 2.00.26
Johanna Gren (28km) 3.26.57
Karsten Bach Christensen (½marathon) 2.02.15
Lars Jakobsen (½marathon) 1.57.14
Lars Jensen  (½marathon) 1.53.41
Maria Weisbjerg (½marathon) 2.08.43
Marianne Kryger (½marathon) 2.03.36
Michael Graabech Hansen (½marathon) 2.04.53
Michael Mahler (28km) 2.47.52
Rudolf Handberg (28km) 2.41.17
Steen B. Nielsen (½marathon) 2.03.09
Vibeke B. Frederiksen (½marathon) 2.26.10
Ulf Carlsson (½marathon) 2.24.24
Winni Jeppesen (½marathon) 1.57.13

Download diplom her

 

Tirsdag den 19. december 2015, kl. 8.30 –#309

 

Marathon  
Anders Risager 4.35.34
Annette Eriksen 4.11.50
Annette Fredskov 4.46.48
Benjamin Olsen 3.46.50
Bent Rasmussen 3.58.20
Bjarne Hundevad 3.58.22
Bjørn Jensen 3.46.51
Bo Johansen 4.14.28
Bo Kruse 3.55.52
Bo Ris 4.40.03
Carsten Christensen 4.57.14
Carsten Jensen 4.09.27
Christian Eliasen 4.55.53
David Slotsgaard Bredo 4.09.29
Dorthe Roslev 4.20.00
Ella Lisner 4.55.53
Finn Danielsen 4.08.48
Flemming Madsen 4.46.48
Heidi Nyberg Hansen 4.35.36
Henning Baginski 4.08.48
Henrik Aniol Hansen 4.46.48
Henrik Olsen 4.11.08
Jakob Dalgaard 4.27.46
Jakob Lagersted 5.43.25
Janni Hyld 4.11.50
Jelena Laursen 4.16.35
Jesper Saksun 4.36.28
Johan Melin 3.55.42
Johnny Johansen 4.11.54
Kenneth Vedel 3.48.40
Kenni Højby 4.09.29
Kim Hammerich 3.34.02
Lars Jensen 4.01.28
Maja Florens Klausen 4.23.36
Majken Petersen 4.14.28
Malene Ravn 3.54.26
Maria Holtze Kryger 4.56.40
Marianne Eliasen 4.20.00
Mie Pedersen 3.48.41
Morten Blok 4.25.47
Morten Madsen 4.20.44
Oliver Saksun 4.36.28
Ove Pedersen 3.58.40
Peter Hansen 4.35.36
Peter Precht Pedersen 4.56.40
Peter Veistrup 3.46.06
Pia Hansson 4.09.27
Sebastian Robsahm 3.34.02
Steffen Bager 4.04.20
Søren Boel 3.58.40
Søren Brilner Lund 4.47.03
Thomas Borchmann-Olsen 4.11.52
Tom Kristensen 3.57.14
Viktor Saksun 4.19.44

 

Anden distance  
Alexander Duus Fischer (½marathon) 2.25.56
Allan Nielsen (½marathon) 2.11.34
Anders Lauritzen (7km) 36.00
Bibi Larsen (½marathon) 2.15.53
Birthe Sønderskov (28km) 3.12.32
Bodil V Madsen (14km) 1.34.24
Camilla Leonhard (28km) 2.36.23
Camilla Aniol Hansen (½marathon) 2.17.30
Christian Riis (14km) 1.34.24
Daniel Lillerøi (½marathon) 2.03.27
Dorte Hansen (½marathon) 2.11.33
Freddy Christiansen (½marathon) 1.38.35
Gitte Dahlsen (½marathon) 2.12.30
Gry Kähler (½marathon) 2.20.30
Hans Christian Jensen (28km) 2.49.01
Helle Mondrup (½marathon) 2.29.19
Heidi Saksun (½marathon) 2.13.05
Henrik Hammer (14km) 1.33.35
Henrik Skovgaard (28km) 2.43.49
Jan Andersen (½marathon) 1.49.09
Jan Holse (28km) 2.36.23
Jens Larsen (½marathon) 2.27.43
Jens Mondrup (½marathon) 2.01.41
Lars Clemmensen (½marathon) 1.58.39
Louise Andersen (½marathon) 2.33.24
Louise Blok (½marathon) 2.12.30
Maj-Britt Filsø Mathiassen (½marathon) 2.32.40
Malene Jensen (½marathon) 2.09.44
Maria Nissen (½marathon) 2.18.57
Maria Weisbjerg (½marathon) 2.03.27
Martin Christensen (½marathon) 2.14.40
Michael Graabech Hansen (½marathon) 2.24.40
Mirco Fischer (½marathon) 2.26.56
Morten Kryger (½marathon) 1.59.55
Preben Larsen (½marathon) 2.15.53
Rudolf Hanberg (½marathon) 2.02.17
Sebastian Duus Fischer (7km) 1.13.30
Steen B Nielsen (½marathon) 2.17.30
Søren Schjødt Kærgaard (½marathon) 2.10.20
Thomas Saxe Jensen (½marathon) 1.59.23
Trine Schønberg (½marathon) 2.30.30
Winnie Schjødt Kærgaard (½marathon) 2.26.12

Download diplom her

 

Tirsdag den 22. september 2015, kl. 8.30 –#308

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.15.59
Anne-Marie Lyngbye 4.35.52
Bouchra Lundgren Eriksen 3.41.12
Brian Lundberg Kristensen 4.08.29
Britt Jørgensen 4.57.11
David Slotsgaard Bredo 4.38.06
Henning Baginski 4.01.59
Henrik Aniol Hansen 4.15.59
Johan Melin 3.35.46
Klaus Udsen 4.06.36
Lars Jensen 4.15.59
Maria Holtze Kryger 4.57.11
Pernille Krog 4.38.06
Pernille Sønderskov Malling 3.57.26
Pia Hansson 3.41.12
Preben Damsgaard 3.45.20
Rene Hjorth Olsen 4.38.06
Ulrik Bruun 3.58.58
Ulrik Pihl 3.26.45

 

½marathon  
Charlotte Lagersted 2.00.59
Louise Blok 2.23.07

Download diplom her

 

Lørdag den 5. september 2015, kl. 11.00, Fredskov Marathon #307

Resultatlisten og diplomer kan findes her.

 

Mandag den 31. august 2015, kl. 8.30 –#306

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.26.58
Bouchra Lundgren Eriksen 4.24.41
David Bredo 4.24.41
Lars Jensen 4.24.41
Morten Blok 4.15.02

 

½marathon  
Camilla Maria Aniol Nielsen 2.03.04

Download diplom her

 

Onsdag den 26. august 2015, kl. 8.30 –#305

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.25.45
Bouchra Lundgren Eriksen 3.43.25
Claus Balshøj Sørensen 3.18.43
David Bredo 3.43.25
Erik Johnsen 5.36.10
Henrik Aniol Hansen 4.25.45
Johan Melin 3.48.20
Kenneth Badensø 3.56.14
Kenni Højby 3.36.10
Maria Holtze Kryger 4.47.21
Michael Nilsson 4.25.45
Mirco Fischer 4.47.21
Rene Hjorth Olsen 4.31.46
Torben Hansen 4.26.20

 

½marathon  
Finn Danielsen 1.54.58

Download diplom her

 

Søndag den 23. august 2015, kl. 8.30 –#304

 

Marathon  
Anne-Marie Lyngbye 4.29.09
Annette Fredskov 4.31.05
Bjørk Bendixen DNF
Bouchra Lundgren Eriksen 3.46.34
Carsten Jensen 4.06.22
Claus Balshøj Sørensen 3.46.34
Henning Baginski 4.02.50
Henriette Lisse 4.31.05
Henrik Granlund 3.57.50
Line Kallehauge 4.31.05
Michael Stewart Fogh 3.23.19
Mirco Fischer 3.54.01
Pia Hansson 3.56.01
Thomas Frederiksen 4.18.57

 

Anden distance  
Camilla Maria Aniol Nielsen (½marathon) 2.08.30
Finn Danielsen (½marathon) 1.58.44
Harry E Rasmussen (28km) 3.16.21
Janni Hyld (½marathon) 1.54.22
Henrik Jensen (½marathon) 1.46.53

Download diplom her

 

Tirsdag den 9. juni 2015, kl. 8.30 –#303

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.24.18
Bouchra Lundgren Eriksen 4.24.18
Claus Balshøj 4.24.18
David Bredo 3.04.41
Finn Danielsen 4.09.59
Henning Baginski 4.24.17
Henrik Aniol Hansen 4.24.18
Henrik Hoplarik Franijeur 4.22.48
Johan Melin 3.34.49
Katrine Bernbom 4.22.48
Michael Stewart Fogh 3.40.21
Pernille Krogh 4.03.49
Pia Hansson 4.27.48
Rene Hjorth Olsen 4.22.48

 

½marathon  
Louise Andersen 2.36.35

Download diplom her

 

Mandag den 1. juni 2015, kl. 8.30 –#302

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.23.40
Carsten Christensen 4.36.13
David Bredo 4.05.35
Finn Danielsen 4.15.00
Jerk W. Langer 4.31.58
Louise Andersen 4.59.09
Malene Ravn 4.06.19
Morten Blok 4.05.34
Peter Precht Pedersen 4.56.10
Preben Damsgaard 4.05.35
Rene Hjorth Olsen 4.12.18

 

Anden distance  
Nina H. Kluge (28km) 3.08.15

Download diplom her

 

Tirsdag den 12. maj 2015, kl. 8.30 –#301

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.29.20
Brian Lindholm-Larsen 4.38.59
Carsten Christensen 4.28.10
Christina Lagersted 4.29.20
Finn Danielsen 4.04.34
Henrik Hoplarik Franijeur 4.07.32
Jerk W. Langer 4.19.54
Katrine Bernbom 3.52.01
Malene Ravn 4.13.42
Michael Jakobsen 4.14.13
Ole Bille 3.58.55
Pernille Krogh Björklund 4.21.35
Peter Precht Pedersen 4.25.48
Rene Hjorth Olsen 3.21.36
Susanne Gren 4.43.25
Søren Friis Hansen 4.09.32
Tony Gren 4.15.34
Trine Esmann 4.14.12

 

Anden distance  
Nina H. Kluge (28km) 3.02.23

Download diplom her

 

Mandag den 27. april 2015, kl. 8.30 –#300

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.30.06
David Bredo 3.59.05
Finn Danielsen 4.08.42
Henrik Aniol Hansen 4.30.06
Klaus Udsen 4.26.53
Lars Jensen 4.11.36
Malene Jeppesen 3.59.05
Michael Graabech Hansen 4.58.14
Morten Blok 4.48.49
Peter Precht Pedersen 4.48.49

 

½marathon  
Carsten Christensen (½marathon) 2.09.57
Claus Balshøj Sørensen (½marathon) 2.00.13

Download diplom her

 

Tirsdag den 21. april 2015, kl. 8.30 –#299

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.36.48
Carsten Christensen 4.38.20
Claus Balshøj Sørensen 4.29.42
David Bredo 4.24.28
Finn Danielsen 4.11.53
Henrik Aniol Hansen 4.36.48
Henrik Jensen 3.55.22
Maria Holtze Kryger 4.38.19
Michael Strøh 4.24.28
Peter Precht Pedersen 4.38.08
Preben Damsgaard 4.04.09
Rene Hjorth Olsen 4.24.28
Trine Esmann 4.04.08

 

Anden distance  
Annette Lem (½marathon) 2.16.30
Michael Graabech Hansen (½marathon) 2.09.28

Download diplom her

 

Torsdag den 16. april 2015, kl. 8.30 –#298

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.29.02
David Bredo 4.09.46
Finn Danielsen 4.18.06
Louise Andersen 4.45.44
Michael Graabech Hansen 5.03.48
Morten Blok 4.16.49
Peter Precht Pedersen 5.03.51
Rene Hjorth Olsen 4.09.46
Søren Raarup 3.44.28

 

Anden distance  
Annette Lem (½marathon) 2.19.08
Carsten Christensen (½marathon) 2.19.08
Dennis Jensen (28km) 2.46.30

Download diplom her

 

Lørdag den 11. april 2015, kl. 8.30 –#297

 

Marathon  
Allan Witt 4.24.13
Annette Fredskov 4.39.59
Birthe Sønderskov 5.05.24
Bouchra Lundgren Eriksen 4.30.01
Brian Arresborg Hansen 2.51.32
Claus Balshøj Sørensen 4.30.01
David Bredo 3.38.29
Finn Danielsen 4.15.02
Hans Christian Jensen 4.01.50
Heidi Saksun 4.39.59
Jacob Christiansen 3.52.44
Jan Huniche 4.20.21
Jesper Saksun 3.52.44
Lars Wildt 4.04.10
Lene Jensen 5.05.24
Line Kallehauge 4.01.50
Michael Graabech Hansen 4.47.25
Michael Jensen 4.30.01
Morten Esmann 3.38.29
Morten Petersen 3.26.50
Ove Pedersen 3.48.13
Per Hviid 3.11.40
Peter Precht Pedersen 5.05.26
Peter Veistrup 3.22.50
Pia Hansson 4.26.39
Rene Hjorth Olsen 4.26.39
Søren Boel 3.16.37
Thomas Grundsøe 3.45.46
Tony Gren 4.45.29

 

Anden distance  
Birgitte Grenaa (½marathon) 2.21.45
Camilla Leonhard (28km) 2.34.21
Henrik Jensen (½marathon) 1.45.25
Katja Vedel (½marathon) 2.02.13
Kenneth Vedel (½marathon) 2.02.13
Lars Clemmensen (½marathon) 1.46.22
Majbritt Filsø Mathiassen (½marathon) 2.21.56
Oliver Saksun (28km) 2.50.42

Download diplom her

 

Onsdag den 8. april 2015, kl. 8.30 –#296

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.38.04
Carsten Jensen 3.54.36
Claus Balshøj Sørensen 4.17.48
David Bredo 3.43.40
Frank Nøhr 4.08.53
Helle Hvidt Wallentin 4.38.04
Henrik hoplarik Franijeur 3.49.13
Jakob Centervall 3.55.00
Jan Andersen 4.11.29
Klaus Udsen 4.25.38
Kristian H. Kjeldsen 3.43.34
Maibritt Kristoffersen 3.37.57
Michael Graabech Hansen 4.51.48
Morten Esmann 3.43.30
Morten Jensen 3.43.34
Peter Precht Pedersen 4.55.24
Rene Hjorth Olsen 3.55.00
Torben Larsen 4.00.00

 

½marathon  
Trine Esmann 2.00.00

Download diplom her

 

Tirsdag den 31. marts 2015, kl. 8.30 –#295

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.15.30
David Bredo 4.15.30
Henrik Hoplarik Franijeur 4.15.30
Line Kallehauge 4.24.03
Michael Graabech Hansen 5.18.47
Pernille Sønderskov Malling 3.55.17
Peter Precht Pedersen 5.16.51
Rene Hjorth Olsen 4.15.30
Morten Blok 4.17.41
Søren Friis Hansen 4.12.40

 

½marathon  
Birthe Sønderskov 2.18.45
Helle Terp 2.03.00

Download diplom her

 

Mandag den 23. marts 2015, kl. 8.30 –#294

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.25.54
Claus Balshøj Sørensen 3.35.16
David Bredo 3.57.35
Henning Baginski 3.57.35
Henriette Lisse 4.25.54
Henrik Jensen 3.37.23
Johan Melin 4.40.55
Maria Holtze Kryger 5.02.32
Morten Blok 4.17.41
Søren Friis Hansen 4.12.40

Download diplom her

 

Onsdag den 18. marts 2015, kl. 8.30 –#293

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.21.28
Carsten Christensen 4.21.28
Claus Balshøj Sørensen 4.21.28
David Bredo 3.55.00
Henriette Lisse 4.21.28
Henrik Aniol Hansen 4.21.28
Louise Andersen 4.46.47
Maibritt Kristoffersen 3.45.00
Morten Blok 4.33.24
Ole Bille 4.21.28

Download diplom her

 

Torsdag den 12. marts 2015, kl. 8.30 –#292

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.17.59
Brian Lundberg Kristensen 4.09.20
Claus Balshøj 3.47.24
David Bredo 3.55.23
Henrik Aniol Hansen 4.17.59
Jerk W. Langer 4.04.42
Line Kallehauge 4.17.59
Ole Bille 4.17.59
Preben Damsgaard 3.53.43
Rene Hjorth Olsen 3.55.23
Steen Møller 3.38.50
Susanne Gren 4.38.16

 

½marathon  
Anders Lauritzen 1.50.38
Christina Lagersted 2.06.35
Helle Randrup Mondrup 2.08.10
Jens Larsen 2.15.12
Kim Dahl Christensen 1.56.13
Søren Wærum 1.40.00
Vivian Olsen 2.06.41

Download diplom her

 

Torsdag den 26. februar 2015, kl. 8.30 –#291

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.14.20
Bouchra Lundgren Eriksen 4.11.49
Carsten Christensen 4.19.18
Claus Balshøj Sørensen 4.11.49
Claus Clavilla 4.18.35
Finn Danielsen 4.57.38
Jørn Kristensen 3.40.44
Kenneth Romby 4.09.06
Leif Bjarne Larsen 3.43.04
Lue Tornbo Baastrup 3.50.06
Morten Skram-Skuldbøl 3.52.58
Rene Hjorth Olsen 3.56.07
Rikke Skram-Skuldbøl 3.52.58

 

Anden distance  
Anna Emilie Friis Mikkelsen 2.00.52

Download diplom her

 

Lørdag den 21. februar 2015, kl. 8.30 –#290

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.15.49
Bent Kemplar 4.23.18
Camilla Leonhard 4.02.13
Carsten Christensen 4.23.18
David Bredo 3.55.53
Gurli Hansen 4.35.43
Hans Christian Jensen 4.08.54
Henriette Lisse 4.15.49
Jesper Saksun 4.00.18
Jerk W. Langer 4.15.49
Jon Holm Hansen 3.44.00
Kenni Barkoz 3.55.53
Maja Florens Klausen 4.30.01
Michael Zimmermann 3.33.43
Pernille Sønderskov Malling 3.59.32

 

Anden distance  
Birthe Sønderskov (28km) 3.12.44
Harry Egede Rasmussen (½marathon) 2.15.01
Heidi Saksun (28km) 2.42.28
Helle Terp Schack (½marathon) 1.59.15
Lene Jensen (28km) 3.12.44
Majken Clemmensen (½marathon) 2.03.01
Martin Jensen (14km) 1.31.34
Mikkel Holm (½marathon) 1.49.14
Niels Birch Mogensen (½marathon) 2.30.01
Patrick O’Brien (½marathon) 1.49.14
Sille Viktoria Pia Ehlert Nielsen (28km) 3.15.04

Download diplom her

 

Lørdag den 7. februar 2015, kl. 8.30 –#289

 

Marathon  
Annette Fredskov 3.57.49
Bouchra Lundgren Eriksen 3.36.47
Brian Lindholm-Larsen 4.34.34
Christina Vestergaard 4.53.02
Heidi Bergmann 4.53.42
Jakob Bork Dirksen 3.43.18
Jelena Laursen 4.28.54
Jon Holm Hansen 3.36.47
Kristian H. Kjeldsen 3.36.47
Maj-Britt Filsø Mathiassen 4.53.42
Majken Petersen 4.03.03
Mindaugas Garmus 3.18.50
Morten Petersen 3.39.57
Ole Hansen DNF
Per Hviid 3.29.38
Pernille Malling 4.03.03
Peter Carlson 4.38.09
Peter Veistrup 3.43.17
Rene Hjorth Olsen 3.58.05
Rikke Norman 4.03.03
Ulrik Hogrefe 4.23.17

 

Anden distance  
Birthe Sønderskov (½marathon) 2.08.22
Charlotte Lagersted (28km) 3.04.12
Claus Petersen (28km) 2.53.01
Lotte Stens Olsen (½marathon) 2.08.22
Jakob Lagersted  (28km) 3.15.47
Majbritt Rømer (½marathon) 2.08.22
Marianne Mikkelsen (½marathon) 2.08.22

Download diplom her

 

Tirsdag den 3. februar 2015, kl. 8.30 –#288

 

Marathon  
Annette Fredskov 4.25.43
Bouchra Lundgren Eriksen 3.37.55
David Bredo 4.37.38
Henning Baginski 4.25.43
Henrik Aniol Hansen 4.25.43
Henrik Jensen 3.37.55
Jakob Dalgaard DNF
Kenneth Romby 5.23.03
Ole Bille 4.25.43
Rene Hjorth Olsen 3.54.42

 

Anden distance  
Carsten Hyld (½marathon) 2.04.30
Jens Larsen (½marathon) 2.22.35
Michael Graabech Hansen (28km) 3.21.35

Download diplom her

 

Fredag den 23. januar 2015, kl. 8.30 –#287

 

Marathon  
Annette Fredskov 3.57.08
Bjarne Møller Sørensen 4.57.34
Bouchra Lundgren Eriksen 3.33.50
Brian Lindholm-Larsen 4.22.30
Carsten Christensen 4.17.39
David Bredo 4.15.58
Henning Baginski 4.03.10
Jesper Saksun 3.33.50
Karsten Waldorff Nielsen 3.39.51
Kenneth Romby 4.15.58
Pia Hansson 4.14.28
Rene Hjorth Olsen 4.14.28
Rikke Skram-Skuldbøl 3.32.27

 

Anden distance  
Louise Andersen (½marathon) 2.23.53

Download diplom her

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/resultater-2015/