Resultater – Løb i Knuthenborg 1.9.2018

Resultat – Marathon i Knuthenborg Safaripark – og andre distancer

Lørdag den 1. september 2018, kl. 11.00

Download diplom her.

Se billeder her.

NR

NAVN

KLUB

Distance

TID

178 Alexander Lundin   14 km 2.06.17
248 Alexander Theis Jensen   7 km 49.20
87 Alice Ekstrøm   14 km 1.30.42
514 Allan Andersen Fladså Grafisk 7 km 34.05
433 Allan Laugesen   7 km 43.10
294 Amalie Klewer Jønsson   7 km 47.58
172 Amalie Ovesen   7 km
135 Anders Taulborg Hummelmose   35 km 3.26.25
34 André Hansen   7 km 50.36
434 Andrea Laugesen   7 km
159 Anette Dalby Færgegaard   7 km 42.38
10 Anette Ronby Kolding Motion Halvmaraton 02.26.14
124 Anita Kraft   7 km 42.53
302 Anita Nielsen   7 km 1.00.59
223 Anja Bentsen   7 km 50.27
111 Anja Olsen   Halvmaraton 1.26.48
431 Anja Thomsen   14 km 1.14.41
557 Anne Ekdal Knuthenborg Safaripark   1.35.34
106 Anne Tørsleff Svendsen   14 km 1.29.40
1 Annette Fredskov Fredskov Marathon Maraton 05.20.03
164 Annette Mariager   14 km
395 Anni Eskekilde Klub SØAM 7 km 52.33
290 Annika Lesanner   14 km 1.51.57
216 Annika Søs Andresen   14 km 1.32.05
497 Anny Høj Herlev løbe- og atletikklub 14 km 1.37.16
529 Astrid Sort   Halvmaraton 2.06.27
219 Belmin Gabela   7 km
36 Benita Holm Tuwano 7 km
181 Bent Grube Greve Trim 7 km 56.00
322 Bent Holmberg Petersen   7 km 54.58
324 Berit Hammershøi   7 km 48.40
264 Berit Tina Jensen Kolding Motion 28 km 3.04.43
83 Betina Gjøl   7 km 45.02
356 Betina Laustsen Herlev Løbe og Atletikklub Halvmaraton 2.44.03
499 Birgitte Bøtker Herlev løbe- og atletikklub 14 km 1.29.11
311 Birgitte Grenaa   Halvmaraton DNS
292 Birgitte Lesanner   14 km 1.51.57
503 Bjarne Laustsen Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 1.45.19
148 Bjarne Mollerup Bøttern   14 km 1.02.44
538 Bo – Løbere: Lars Fisher, Jesper Klinge Team Tvilling Halvmaraton 2.11.16
289 Bo Kruse   Maraton 3.46.53
377 Bodil Ullerup   Halvmaraton 2.11.22
31 Brian Julius Jørgensen William&Matilde 14 km 1.07.51
99 Brian Nielsen   14 km 1.51.55
138 Brian Vernersen   Maraton 4.23.47
420 Britta Jensen   7 km 44.50
208 Camilla Christensen   7 km
146 Camilla Enøe Bøttern   7 km
399 Camilla Hansen   14 km 1.37.25
120 Camilla Johnsen   7 km 45.30
299 Camilla Købhøj   7 km
166 Camilla Martens   7 km 49.00
389 Camilla Olsen   7 km 39.38
213 Camilla Skov Nielsen   28 km 3.51.47
444 Camilla Wandall   14 km
381 Camilla Wurfel   Halvmaraton 2.25.02
251 Camilla Zarp Trustrup   14 km 1.22.02
457 Camille Christensen   7 km 51.34
522 Carina Ballegaard   14 km 1.28.49
469 Carina Evald   7 km 1.01.37
130 Carina Landorff   14 km 1.28.33
24 Caroline Dyhl Østerkryger   14 km
153 Carsten Broder Hansen   7 km
478 Carsten Jensen   7 km 39.11
419 Carsten Jørgensen Klub SLGI 14 km 1.36.00
405 Carsten Kristensen   Halvmaraton 2.09.28
384 Carsten Madsen   Halvmaraton 2.12.59
464 Carsten Rasmussen   Halvmaraton 1.57.09
90 Carsten Svendborg   Halvmaraton
160 Casper Færgegaard   7 km 37.35
524 Casper Olsen   Halvmaraton 3.19.04
327 Cathrine Franch   7 km 57.57
123 Cecilie Daugaard Johansen   7 km 45.25
210 Cecillie Plovstrup Hansen   7 km
176 Celina Lundin   7 km 54.16
103 Charlotte Balvig Aahøj   7 km 52.00
245 Charlotte Lund Andreasen   Halvmaraton
488 Charlotte Odefey   7 km 44.20
246 Christen Sloth   Halvmaraton 1.47.37
423 Christian Christiansen IF 62 Walk & Run 7 km 34.54
376 Christian Pedersen   14 km 1.26.42
122 Christina Andersen   7 km 38.00
214 Christina Christensen   Halvmaraton 2.18.44
147 Christina Enøe Bøttern   7 km 38.55
387 Christina Haapanen   7 km 49.47
558 Christine Pedersen Knuthenborg Safaripark   1.35.34
249 Christoffer Lau Jensen   14 km 1.24.11
519 Claus B. Christensen   Maraton 4.28.42
198 Claus Hoxer   Halvmaraton 2.19.20
240 Claus Krogh Ellegaard   Halvmaraton  
429 Claus Mouritsen   Halvmaraton 1.59.01
59 Claus Nøbølle   Halvmaraton 2.03.19
73 Claus Poulsen   14 km
319 Conni Heegård Andersen   14 km 1.47.09
350 Connie Haahr Larsen   Halvmaraton 2.12.40
22 Connie Pedersen Langeskov Løb og Motion Halvmaraton 2.20.00
313 Dan Kristensen   Halvmaraton 1.52.09
421 Daniel Bundgaard   Maraton 3.09.18
81 Daniel Madsen   Halvmaraton 2.07.13
295 Daniel Naeslund   7 km 47.58
104 Dannie Balvig Aahøj   7 km 1.35.45
175 Deniz Juul Asanovski   Halvmaraton 1.53.27
121 Dennis Andersen   7 km 45.25
250 Dennis Beck-Nyling   Halvmaraton
187 Dennis Olsen   Halvmaraton 2.09.22
282 Dennis Rossing   Halvmaraton 1.50.31
383 Diana Jørgensen   7 km 1.00.00
235 Dina Gummer   14 km 1.34.33
158 Ditte Færgegaard   7 km 39.02
162 Doris Christensen Sparta Maraton 4.16.00
296 Dorte Hjulmand   7 km 48.00
493 Dorte Leth Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.22.05
456 Dorte Marlene Nielsen   7 km 55.29
269 Dorte Mie Olsen   7 km 48.31
496 Dorte Nielsen Herlev løbe- og atletikklub 14 km 1.37.36
266 Dorthe Beck-Nyling   14 km
60 Dorthe Blom   14 km 2.19.00
468 Dorthe Evald   14 km 1.31.12
463 Dorthe Jelvard   7 km 55.17
432 Dorthe Laugesen   7 km 55.01
382 Dorthe Skab   Halvmaraton 2.25.02
35 Ea Maria McMullan   7 km
224 Ellen Egholm Jørgensen   14 km 1.29.00
511 Ellen Erkildstrup Nielsen Fladså Grafisk 7 km 48.12
88 Emil Ekstrøm   14 km
551 Emil Ekstrøm   14 km 1.27.30
318 Emil Lund Andersen   7 km 34.46
29 Emilie Bækgaard   35 km 3.21.44
239 Erica Sørensen Greve Trim 7 km 45.39
530 Erik Sort   14 km 1.26.50
157 Faith Danielsen   7 km 50.53
300 Finn C. Andersen   Maraton 5.17.49
407 Finn Pedersen   14 km 1.20.54
506 Flemming Dabelsteen Madsen Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.24.46
539 Flemming Johansen – Løbere: Karina Rasmussen, Tina F. Team Tvilling Halvmaraton 2.49.00
316 Flemming Jørgensen   7 km 45.11
161 Flemming Nordfang   7 km 37.21
116 Frank Rode Nielsen   Halvmaraton
365 Frederik Emil Strange   7 km 47.25
17 Frederik Rosendahl   7 km 1.12.00
291 Georg Lesanner   14 km 1.00.02
358 Gert Bonde   Halvmaraton 1.48.00
510 Gert Mortensen Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.26.15
136 Gina Pilgaard Nielsen   Halvmaraton 51.58
336 Gitte Ahle   7 km 50.27
479 Gitte Elkjær Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.08.45
32 Gitte Klemmensen De 4 Årstider Halvmaraton 3.19.58
403 Gitte Kristensen   Halvmaraton 2.32.37
273 Gitte Krøyer   7 km 5614
215 Gitte Michelsen   14 km 1.24.45
270 Gitte Mie Hansen   7 km 48.20
14 Gitte Pedersen   Maraton 4.18.02
394 Gitte Petersen   7 km 53.45
114 Gitte Øgendal Presse-fotos.dk Halvmaraton 2.00.17
125 Gurli Kraft   7 km 47.00
243 Hanne Ahmt   7 km Se nr. 554
554 Hanne Ahmt   7 km 47.51
275 Hanne Bondehøj   7 km 50.12
101 Hanne Hansen Fløng Kondi Halvmaraton 2.19.00
466 Heidi Hammershøi   14 km 1.43.31
374 Heidi Koppelgaard   7 km 36.33
256 Heidi Munk   7 km 43.51
89 Heidi Szylit Jensen   7 km 1.03.53
37 Heidi Whelan   7 km 42.02
268 Helena Refn   7 km
338 Helena Rosenberg   Halvmaraton 2.16.00
50 Helle Bertram Grau Fjordløberne Halvmaraton 1.54.40
424 Helle Christiansen IF 62 Walk & Run 7 km 1.00.05
490 Helle Frederiksen Herlev løbe- og atletikklub 7 km 49.26
182 Helle Grube Greve Trim 14 km 1.41.06
186 Helle Møller Petersen Fløng Kondi 7 km 1.14.36
507 Helle Nygard Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 1.59.59
283 Henning Olsen   Maraton 2.25.42
340 Henriette Birch Schlichter   14 km 1.28.58
467 Henriette Jensen   14 km 1.44.12
279 Henriette Kehlet Sciera Jepsen   7 km 51.55
18 Henriette Rosendahl   7 km 1.12.00
515 Henrik Andersen Fladså Grafisk Halvmaraton 2.09.19
368 Henrik Davidoff   14 km 1.18.14
535 Henrik Greve Nielsen   Halvmaraton 2.00.07
440 Henrik Kollberg   Halvmaraton 1.49.58
16 Henrik Rosendahl   14 km 1.29.00
54 Iben Lykke Jørgensen   7 km 1.15.00
541 Ida Amalie Jørgensen – Løbere: Camilla Nielsen, Margith Romer Team Tvilling Halvmaraton 2.27.42
549 Ida Bartholdy – Løbere: Camilla Pollas, Niels Pollas, Malte Pollas, Malene Lai Team Tvilling Halvmaraton 1.38.00
531 Ida Ewert Toft   14 km 2.23.25
27 Irene Deichmann   7 km 52.14
332 Irene Fortner Larsen   7 km 42.03
536 Isabella Larsen – Løbere: Anita Pedersen og Tina Nordstrøm Team Tvilling 28 km ?
329 Jacob Nørtoft   Halvmaraton 2.18.25
471 Jakob Jensen   Halvmaraton 1.40.46
546 Jakob Tæbring – Løbere: Gitte Matzen, Carina Korsholm Team Tvilling Halvmaraton ?
521 Jan Ballegaard   Maraton 4.32.57
2 Jan Krohn   Halvmaraton 2.06.28
337 Jan Kølbæk   7 km 41.36
306 Jan Nielsen   Halvmaraton 2.45.00
321 Jan Ove Hansen   Halvmaraton 1.47.46
23 Jan Pedersen Langeskov Løb og Motion Halvmaraton 2.18.19
71 Jane Bjerregaard   7 km
461 Janni Aastrup   7 km 41.37
446 Jannick Bang Hansen   14 km
113 Jannick Villadsen Presse-fotos.dk Halvmaraton 1.32.09
474 Jarl Blok   Halvmaraton 3.19.04
301 Jasmin Nielsen   7 km 1.00.59
20 Jeanette Lindevang Langeskov Løb og Motion Halvmaraton 1.50.12
367 Jeanne Davidoff   7 km 1.00.09
498 Jens Havmand Herlev løbe- og atletikklub 14 km 1.35.00
276 Jes Strate   Halvmaraton 2.03.27
417 Jesper Breum Eriksen Roar Atletik 7 km 43.48
425 Jesper Bønnelykke   Maraton 3.54.05
348 Jesper Engberg Nielsen   7 km 41.14
484 Jesper Krebs Weng SaltStick Maraton 4.50.53
351 Jesper Lund Andersen   14 km 1.19.00
192 Jesper Nordling   Maraton
360 Jesper Rasmussen   Halvmaraton 2.03.04
11 Jette Meiling Kolding Motion Halvmaraton 2.19.56
255 Jimmi Iversen   14 km 1.35.40
260 Joachim Dirk Van de Ree   7 km 38.30
293 John Sindahl Petersen   Halvmaraton 2.06.36
69 Johnny Dahl Cepløberne Maraton 1.52.07
155 Johnny Nielsen   14 km 1.09.53
513 Jonas Andersen Fladså Grafisk 7 km 47.24
401 Jonas Christiansen   Halvmaraton 2.11.50
47 Jonas Hammer   Maraton
520 Jonas Jensen   28 km 3.04.10
398 Jonas Ravnholt Møller   Halvmaraton 1.46.48
233 Julie Christensen   7 km 51.00
482 Julie Holse Borchersen Madsen   Halvmaraton 1.57.38
274 Jørgen Krøyer   Halvmaraton 1.54.23
455 Kamilla Jørgensen   7 km 47.14
422 Karen Krog Rasmussen   Halvmaraton 2.18.45
42 Karey-Anne Duevang   Halvmaraton 2.01.36
221 Karin Andresen   7 km
43 Karin Maria Larsen   14 km 1.10.00
74 Karin Poulsen   7 km
5 Karin Slott   Halvmaraton 2.23.10
25 Karina Dyhl Østerkryger   7 km
44 Karina Holm Jensen Sibrien løbeklub 14 km 1.33.55
396 Karina Jensen Fløng Kondi Halvmaraton 2.13.13
177 Karina Lundin   7 km 54.16
201 Karina Nielsen   Halvmaraton 2.23.00
408 Karina Pedersen   14 km 1.28.25
317 Karoline Matthiesen   7 km 46.59
504 Karsten Jensen Herlev løbe- og atletikklub Maraton 4.29.15
238 Kasia Holmbjerg   7 km
28 Kasper Kennedy   Maraton
402 Kasper Løhr   Halvmaraton 1.33.49
453 Kathrine Ziegenfeldt Artman   7 km 51.34
127 Katja Mortensen   Halvmaraton 2.29.26
364 Katrine Fortner Larsen   7 km 40.47
404 Katrine Kristensen   Halvmaraton
53 Katrine Krüger Rasmussen   Halvmaraton 2.18.02
392 Katrine Lie Andersen   7 km 51.00
91 Kenn Svendborg   Halvmaraton
156 Kennet Danielsen   Halvmaraton 1.58.50
537 Kennet Svensson, Løbere: Kenni Barkoz og Heykie Ørskou Team Tvilling Halvmaraton 1.52.08
369 Kenneth Beier Iversen   7 km 43.32
525 Kenneth Legér   Halvmaraton 3.19.04
131 Kenneth M. Wexøe Fløng Kondi Halvmaraton 2.10.35
65 Kenneth Weiglin   Halvmaraton 1.38.56
309 Kikki Gummer   7 km 1.14.57
52 Kim Bo Nielsen Palnatoke Halvmaraton
491 Kim Brandt Herlev løbe- og atletikklub 7 km 42.52
518 Kim H. Jørgensen   Maraton 4.25.15
45 Kim Juhl-Meyer   Halvmaraton 1.58.00
442 Kirsten Bonde-Hare   Halvmaraton 2.11.04
323 Kirsten Braae   7 km 48.40
132 Kirsten Gunvor Mikkelsen   Halvmaraton 2.11.33
149 Kirsten Hammer   7 km 50.40
9 Kirsten Hansen Valbyløberne 14 km 1.37.21
548 Klara Haaber Jakobsen Team Tvilling Halvmaraton 1.49.42
386 Klaus Koziara Stevns Tri Klub Halvmaraton 2.14.00
77 Klaus Kronow   7 km
448 Klaus Munk Jakobsen   7 km 47.50
355 Krestine Rosager Hansen   7 km 42.11
285 Kris Blimling   14 km 1.14.33
78 Kristina Bernat RunnersClubCPH Halvmaraton
344 Kristine Sørensen   Halvmaraton 2.43.18
94 Kurt Bach   14 km 1.41.00
95 Käthe Jusjong   14 km 1.41.00
447 Laila Bang   14 km 1.51.40
540 Laila Rasmussen – Løbere: Brian Schwartz, Tobias Wilchen Andersen Team Tvilling Halvmaraton 1.50.31
341 Lars Birch Schlichter   14 km 1.28.58
67 Lars Bo Rasmussen   Halvmaraton
107 Lars Frost   Halvmaraton 1.53.40
452 Lars Jakobsen   Halvmaraton 2.04.53
179 Lars Lundin   14 km 2.06.17
40 Lasse Axelsen   Maraton 4.41.25
137 Laura Marie Pedersen   Halvmaraton 51.58
33 Lea Hansen   14 km 1.28.13
3 Lea Witzell   Halvmaraton 2.21.32
333 Lena Alsted Jensen   14 km 1.41.00
303 Lena Nielsen   14 km 1.25.58
188 Lene Andresen   Halvmaraton
102 Lene Bonderup Fløng Kondi 7 km
552 Lene Bonderup   7 km 56.08
254 Lene Friis   7 km
76 Lene Kronow   7 km
308 Lene Pehrson   7 km 1.03.22
361 Linda Ellegaard   Halvmaraton 2.06.35
459 Linda Palle Hansen   7 km 44.50
140 Linda Plauborg Jørgensen   14 km 1.22.00
509 Linda Wind Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.22.08
483 Line Daugaard   14 km 1.21.35
193 Line Holmelund   7 km 1.12.21
414 Line-Maria Mølgaard Hansen   14 km 2.42.24
375 Linette Kot   7 km 46.52
345 Linnea Weinreich   7 km 50.15
84 Lisa Ekstrøm   7 km 57.05
66 Lisa Eriksen   14 km 1.21.42
379 Lisbet Frahm Olesen   7 km 1.30.02
197 Lisbeth Bente Saxtorph Kolding Motion Halvmaraton 2.19.56
307 Lisbeth Staxen   Halvmaraton 2.45.00
154 Lise Bjørn Jacobsen   7 km
462 Lise Jørgensen   Halvmaraton 2.44.00
110 Lise-Lotte Frost Jensen   7 km 52.57
230 Lone Christensen   7 km 46.00
190 Lone Haagen   7 km 2.53.00
55 Lone Kragskov   14 km 2.13.00
75 Lone Lykkebæk   14 km
359 Lone Pedersen   Halvmaraton 2.03.15
97 Lone Rasmussen   14 km 1.32.54
353 Lone Rosager Poulsen   14 km 1.22.12
150 Lone Saaby   7 km
465 Lone Thorsen   14 km 1.31.50
437 Lotte Christiansen   Halvmaraton 2.30.35
117 Louise Bisgaard   Halvmaraton
472 Louise Blok   Halvmaraton 3.19.04
199 Louise Charlotte Nielsen   Halvmaraton 2.22.24
212 Louise Neubert   7 km 54.16
171 Louise Pedersen   14 km 1.32.00
258 Louise Throen Christiansen   7 km 1.16.26
542 Luise Møller – Løbere: Liselotte Thorsen, Rikke Szymula Team Tvilling Halvmaraton 2.27.42
85 Mads Ekstrøm   7 km 37.15
205 Mads Havskov Rasmussen   7 km 46.00
252 Mads Jensen   14 km 1.24.03
68 Mads Krohn Rasmussen   Halvmaraton
72 Mads Poulsen   14 km
63 Maibritt Budzisz Fjordløberne Frederikssund Halvmaraton 2.13.00
352 Maiken Mattsson   Halvmaraton 2.37.37
220 Maj-Britt Andresen   7 km 1.08.00
362 Maja Florens Klausen   Halvmaraton 2.46.55
277 Majbritt Paulson   7 km 51.16
267 Malene Andreassen   7 km 45.34
82 Malene Hansen   7 km 45.02
203 Malene Havskov Rasmussen   Halvmaraton 2.02.11
152 Malene Kjærsgaard   7 km 54.53
550 Malene Lai Team Tvilling Halvmaraton 54.16
195 Malthe Sejersten Storr   7 km 1.03.24
559 Manuela Nørgaard   7 km 46.13
411 Marck Kjeldby   7 km 43.32
400 Margit Krøll   Halvmaraton 2.29.46
516 Maria Dall   Maraton 4.05.38
415 Maria Houmann   Maraton 4.23.47
372 Maria Hyldgaard   Halvmaraton 2.20.00
310 Maria Mathiasen   7 km 44.20
222 Maria Nielsen Fjordløberne Frederikssund 7 km 50.27
144 Maria Rye Christiansen   7 km 51.13
445 Maria Skals   7 km 50.11
189 Marianne Andersen   7 km
92 Marianne August Kryger Løbe og Motionsklub Asnæs Halvmaraton 2.23.20
413 Marianne Bjørkholm   14 km 2.42.24
388 Marianne Dalgaard Andersen Klub ØGIF Halvmaraton 2.12.40
325 Marianne Halling   7 km 45.19
174 Marianne Petersen Greve Trim 14 km 1.35.00
418 Marianne Rud Eriksen Roar Atletik 7 km 42.00
185 Marianne Sofie Møller Petersen   7 km 1.14.38
528 Marianne Sort   Halvmaraton 2.23.00
366 Marianne Sprotte   Halvmaraton 2.29.46
489 Marianne Vibeke Møller Herlev løbe- og atletikklub 7 km 51.18
441 Marie Kollberg   7 km
371 Martin Lønborg-Jensen   7 km 43.32
281 Martin Syngre   Halvmaraton 1.50.31
460 Martin Aastrup   7 km 40.38
115 Mathias Øgendal Presse-fotos.dk Halvmaraton 2.00.11
391 Mathilde Lie Andersen   7 km 55.00
315 Merete Matthiesen   7 km 56.59
211 Mette Ahmt   7 km 39.07
227 Mette Bentin   7 km 1.18.15
373 Mette Christiansen   7 km 40.49
46 Mette Juhl   Halvmaraton 1.50.00
58 Mette Lindqvist Hansen   7 km 42.28
349 Mette Maria Maibom   7 km 41.14
284 Mette Oldager Henriksen   7 km 47.31
406 Mette-Marie Kristensen   7 km 44.50
168 Michael Frank   Halvmaraton
477 Michael Frederiksen   Halvmaraton 2.04.50
100 Michael Graabech Hansen   Halvmaraton 02.29.34
458 Michael Pedersen   Halvmaraton 1.55.00
443 Michael Wandall   14 km 1.27.00
64 Michael Aagaard Nielsen   Halvmaraton 1.42.16
112 Michéle Olsen   14 km 1.30.00
335 Michelle Ahle   7 km 40.54
86 Michelle Jørgensen   7 km 42.41
454 Mie Christensen-Syngre   7 km 51.34
533 Mie Drejer   14 km 2.11.35
134 Mikael Munch Hansen   Maraton
217 Mikkel Brandt Hansen   14 km 1.41.38
229 Mikkel Christensen   7 km 54.18
495 Mogens Bertram-Nielsen Herlev løbe- og atletikklub 14 km 44.55
476 Mogens Feldthusen Benløse løbeklub Halvmaraton 2.09.28
12 Mogens Hinrichsen Kolding Motion Halvmaraton 02.26.14
202 Monica Trane   28 km 3.10.00
473 Morten Blok   Halvmaraton 3.19.04
62 Morten Figge Andersen Fjordløberne Frederikssund 7 km 39.16
194 Morten Holmelund   7 km 48.28
173 Morten Ovesen   7 km
480 Morten Yding Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.21.19
13 Nadia Bech Jensen   Halvmaraton 2.12.59
105 Nadja Balvig Aahøj   14 km 52.00
342 Nadja Guldborg   14 km 1.30.52
328 Nadja Joy   Halvmaraton 2.33.34
287 Nanna Kofoed   7 km 48.00
505 Nanna Toftgaard Lind Herlev løbe- og atletikklub 7 km 56.18
526 Nathalie Buus   Halvmaraton 1.52.02
118 Nathalie Rode Bisgaard   7 km
170 Nathalie Unni Trane   14 km
207 Nete Skytte   Maraton
543 Nicklas Stilling – Løbere: Natasja Lundh, Lotte Rasmussen Team Tvilling 7 km 49.45
191 Nicoline Sørensen   14 km 1.28.23
438 Niels Christiansen   Halvmaraton 2.08.55
390 Niels Jensen   Halvmaraton 2.47.02
409 Niels Pihl Nielsen   14 km 2.03.11
334 Niels Strodl Olsen   Halvmaraton 1.52.21
288 Niklas Kofoed   14 km 1.13.00
410 Nikolaj Bech Pedersen   14 km 2.09.29
481 Nikolaj Skovbo Frederiksen   28 km 2.36.57
435 Nikoline Laugesen   7 km
331 Nina Fjordside   7 km
169 Ole Hjorth   7 km 1.16.47
326 Ole Nielsen   7 km 44.59
547 Otilla Jonsson – Løbere: Line Christensen, Birgitte Taulow Team Tvilling Halvmaraton 2.35.00
142 Palle Arentoft   Maraton 5.24.50
527 Palle Sort   28 km 2.45.22
196 Paw Sejersten Jeppesen   7 km 1.03.25
544 Peder Mondrup, Løbere: Steen Mondrup, John Brorzon Team Tvilling Halvmaraton ?
450 Per Agnalt ØGIF Halvmaraton 1.43.59
380 Per Arne Olesen   Halvmaraton 2.10.45
357 Per Daugaard   14 km 1.24.46
339 Per Ejdorf   7 km 46.13
108 Per Jensen   Halvmaraton 1.53.46
428 Pernille Damgaard   Halvmaraton 1.59.01
253 Pernille Friis   7 km
262 Pernille Hauxner   14 km 1.35.11
397 Pernille Jelvard Hyldeqvist   7 km 55.14
26 Pernille Nordahl Friis Fjordløberne Frederikssund 7 km Se nr. 556
556 Pernille Nordahl Friis   7 km 46.16
257 Pernille Throen Christiansen   7 km 1.16.26
305 Philipp Mäser   Halvmaraton 1.44.17
183 Pia Bentzen   14 km 1.41.06
280 Pia Dippel   7 km 51.55
247 Pia Frahm Team Distance Running Halvmaraton 1.49.07
393 Pia Lie Andersen   7 km 55.00
206 Pia Rosenbom   Maraton
218 Poul Andresen   7 km 55.05
494 Randi Olsen Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.44.03
96 Rasmus Andersen Fløng Kondi Halvmaraton 2.22.04
231 Rasmus Christensen   7 km 46.00
259 Rasmus Dyrberg   Halvmaraton 2.02.05
451 Rasmus Søndergaard   Halvmaraton 2.26.44
242 Rene Ahmt   Halvmaraton Se nr. 553
553 Rene Ahmt   14 km 1.16.38
184 Rene Hoxer   Halvmaraton 1.29.10
363 René Strange   Halvmaraton 2.52.55
228 René Vilsted   7 km 45.39
225 René Wagner Hansen   Halvmaraton 2.06.00
265 Rikke Johansen   Halvmaraton 2.14.33
70 Rikke Kromand   14 km 1.21.58
38 Rikke Wagner Jacobsen Tvillingerne Halvmaraton 2.09.55
48 Rune Fruergaard   Maraton 4.27.36
236 Ryan Sørensen   14 km 1.28.00
502 Sabrina Feltendahl Zeuner Herlev løbe- og atletikklub 14 km 1.24.06
209 Sandie Holm Vilhelmsen   7 km
133 Sandra Keinicke Taggard   Halvmaraton 2.20.56
347 Sandra Schilder   Halvmaraton 2.06.25
430 Sanne Hald   Halvmaraton 1.59.08
57 Sanne Lindqvist   28 km 2.55.00
244 Sara Ahmt   7 km Se nr. 555
555 Sara Ahmt   7 km 47.51
378 Sarah H. Hansen   7 km 49.30
143 Sascha Dyreborg Henriksen   Halvmaraton 2.14.55
534 Sebastian Berendt Nava   Halvmaraton 1.42.21
119 Sebastian Rode Bisgaard   7 km
304 Sebastian Søvang   Maraton
145 Selina Bang Jakobsen   7 km 51.13
56 Sheila L. Sørensen Fløng Kondi 28 km 3.28.32
232 Signe Christensen   7 km 50.33
343 Signe Jørgensen   7 km 49.25
436 Signe Laugesen   7 km 52.00
200 Simon Christian Sadolin Jensen   Halvmaraton 2.18.00
427 Simone M. Kvist-Andersen SØAM 7 km 51.33
234 Simone Rud Pedersen   Halvmaraton 2.15.53
15 Sinne Strunge Laursen   Halvmaraton 2.12.34
165 Sisse Kousgaard   7 km 42.05
139 Sisse Skjødt   14 km 1.49.00
449 Sofie Andersen   14 km 1.24.47
6 Sonja Ejlersen   Halvmaraton 2.28.53
19 Sophie Rosendahl   7 km 51.00
7 Sten Ejlersen   Maraton 4.37.51
241 Stephie Roeholz   7 km 48.50
61 Steven Svendsen   14 km 1.05.53
163 Steven Ørtoft-Pedersen   7 km 38.28
180 Stine Skjoldby   Halvmaraton 2.20.50
545 Stine Østergaard – Løbere: Kasper Hansen, Jan Lind-Hansen Team Tvilling Halvmaraton 2.03.00
49 Susanne B. Jensen   14 km 48.43
263 Susanne Helle Aarup IK Olympia 28 km 3.04.56
8 Susanne Jönsson   14 km 1.53.00
272 Susanne Krøyer Jørgensen   7 km 56.14
312 Svend Lützhøft   Halvmaraton 2.21.42
370 Søren Lerche Rasmussen   Halvmaraton 1.52.09
508 Søren Nielsen Herlev løbe- og atletikklub Halvmaraton 2.13.25
79 Tanja Due   7 km 45.27
512 Tanja Erkildstrup Vinston Fladså Grafisk 7 km 46.47
80 Tanja Thunbo Madsen   Halvmaraton 2.18.48
167 Thea Martens   7 km
439 Therese Christiansen   14 km 1.12.10
486 Therese Tümmler   28 km 3.13.00
226 Thilde Wagner-Bentin   7 km 1.18.15
261 Thomas Andersen   7 km 33.35
98 Thomas Bargholz   7 km 58.54
21 Thomas Lindevang Langeskov Løb og Motion Halvmaraton 1.56.36
298 Thomas Rantzau   Maraton 4.41.31
141 Thor Lütje Hansen   35 km 4.17.00
93 Tina Forsmann   Halvmaraton 2.50.25
517 Tina Hartley   Halvmaraton 2.00.53
416 Tina Kann   7 km 56.57
286 Tina Kofoed   7 km
271 Tina Kæp   7 km 50.12
314 Tina Lindenskov Nielsen Høng Løbeklub 7 km 56.19
426 Tina Lorenzen   Halvmaraton 2.15.05
475 Tina Nielsen   14 km 1.27.23
385 Tina Plenge Schütt De 4 Årstider 14 km 1.14.21
470 Tine Evald   7 km 1.01.37
485 Tine m. Frandsen SaltStick Maraton 4.43.11
501 Tine Rasmussen Herlev løbe- og atletikklub 14 km 2.27.00
523 Tine Roland   Halvmaraton 2.41.09
330 Tobias Hemmingsen   7 km
487 Tobias Nielsen   7 km 44.20
204 Tom Havskov Rasmussen   7 km 46.00
297 Tommy Hjulmand   14 km 1.15.00
41 Tony Duevang   Halvmaraton 2.16.50
109 Torben Frost Jensen   14 km 1.28.55
151 Torben Juul Johansson   7 km
4 Torben Witzell   Halvmaraton 2.18.01
500 Trine Jensen Herlev løbe- og atletikklub 14 km 2.08.46
320 Trine Riemer Johansson   Halvmaraton 2.01.02
39 Trine Wagner Jacobsen Tvillingerne Halvmaraton 2.09.55
51 Ulrich Grau Fjordløberne Halvmaraton 1.54.44
30 Vera Crone   Halvmaraton 1.53.00
129 Vibeke Kunkel Bentzen   7 km 1.06.51
532 Victor Berendt Nava   14 km 1.30.00
492 Victor Mortensen Herlev løbe- og atletikklub 7 km 53.00
354 Viktoria Rosager Hansen   7 km 51.00
237 Vinni Kristensen   14 km 1.39.10
412 Vivian Clausen ØGIF Maraton 4.46.08
346 Vlad Cazacu   7 km
278 Vladimir Moroz   7 km 38.06
126 Winni Jeppesen   Halvmaraton 2.04.51
128 Zenia Rasmussen   Halvmaraton 1.58.49

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/resultater-loeb-i-knuthenborg-1-9-2018/