Resultatlister for FREDSKOV HAPPY BASIC

FREDSKOV HAPPY BASIC #21

TORSDAG DEN  14. NOVEMBER 2019, KL. 8.30.

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.39.41
Bouchra Lundgren Eriksen 3.44.56
Henrik Aniol Hansen 4.39.41
Mie Pedersen 3.44.56
Ole Caffell 4.31.40
Sten Ejlersen 4.36.53
HALVMARATON
Eli Jacobi Nielsen 2.12.13
Jimmi Bjerregaard 2.27.44

FREDSKOV HAPPY BASIC #20

FREDAG DEN  8. NOVEMBER 2019, KL. 8.30.

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.54.24
Jane Dall 4.40.56
Malene Ravn 4.24.01
Maria Houmann 4.28.09
HALVMARATON
Anna Sofie Louise Larsen 2.31.48
Birthe Sønderskov 2.29.13
Brith Jean Andersen 2.09.41
Kitt Krogh DNF
Lone B. Larsen 2.09.41
Nils Sonqvist 2.17.19

FREDSKOV HAPPY BASIC #19

TORSDAG DEN  7. NOVEMBER 2019, KL. 8.30.

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.47.13
Henrik Aniol Hansen 4.47.13
Klaus Grønhøj 5.13.26
Kurt Olsen 4.05.46
Louise Blok 5.13.26
Louise Pernille Christensen 3.52.19
Malene Ravn 4.21.16
Maria Holtze Kryger 5.13.26
Morten Jensen 4.08.42
Sten Ejlersen 5.13.26
HALVMARATON
Bodil Madsen 2.09.12
Eli Jacobi Nielsen 2.17.24
Jimmi Bjerregaard 2.24.51
Nils Sonqvist 2.17.24

FREDSKOV HAPPY BASIC #18

FREDAG DEN  1. NOVEMBER 2019, KL. 8.30.

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.50.09
Sten Ejlersen 4.41.30
Kenneth Sommer 3.39.08
HALVMARATON
Eli Jacobi Nielsen 2.22.29
Ester Mbaruku Nielsen 2.16.27
Helle Andreasen 2.13.31
Lars Jakobsen 1.55.31
Nils Sonqvist 2.22.03

FREDSKOV HAPPY BASIC #17

TORSDAG DEN 30. OKTOBER 2019, KL. 8.30

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.45.00
Casper Breschel 4.57.10
Henrik A. Hansen 4.45.00
Jane Dall 4.51.48
Malene Ravn 4.20.51
HALVMARATON
Claus Ø. Christensen 2.10.00
Eli Jacobi Nielsen 2.18.48
Finn Danielsen 2.05.57
Louise Blok 2.20.53
Nils Sonqvist 2.18.48
Thomas Larsen 2.02.13

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #16

LØRDAG DEN 19. OKTOBER 2019, KL. 8.30

 

MARATON
Allan Pedersen 3.38.12
Aneste Fredskov 4.56.19
Annette Eriksen 4.19.28
Bo Johansen 4.19.28
Claus Fischer 4.08.09
Kristian H. Kjeldsen 3.38.12
Maja Florens Klausen 4.19.28
Troels Skov 4.20.06
HALVMARATON
Allan Hallin DNF
Betina Mortensen, Benløse Løbeklub 2.26.23
Birgitte Anne Friis, Benløse Løbeklub 2.26.23
Camilla Skov Nielsen 2.35.08
Gitte Kristensen, Benløse Løbeklub 2.44.00
Henriette Lisse 2.20.12
Jan Eriksen 2.04.04
Jes H. Strate 2.04.39
Kenneth Larsen 2.08.08
Kenneth Petersen 2.01.00
Kirsten Bonde-Hare 2.35.16
Kristoffer Scheel 2.01.00
Lars Majgaard 2.20.12
Lone Leonhard 2.30.30
Per Rasmussen 2.44.00
René Kristoffersen 1.57.00
Søren Nielsen 2.35.16
Trine Petersen 2.44.00
ANDEN DISTANCE
Annika Holm Andersen, 7 KM 50.24
Finn Rasmussen, 7 KM 1.07.00
Henrik Emde, 28 KM 3.10.04
Isabella Holm Andersen, 7 KM 50.24
Lotte Rasmussen, 7 KM 1.07.00
Monika Pedersen. Benløse Løbeklub, 14 KM 1.50.19
Tina Lindskov, 14 KM 1.50.19

FREDSKOV HAPPY BASIC #15

FREDAG DEN 18. OKTOBER 2019, KL. 8.00

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.46.33
Bouchra Lundgren Eriksen 3.46.38
Michael Dall 4.34,23
Ole Caffell 4.34.23
Sten Ejlersen 4.50.23
Zamal Zhaian 3.50.10
HALVMARATON
Dorthe Godtfredsen 2.25.16
Eli Jacobi Nielsen 2.14.54
Finn Danielsen 2.06.45
Helle Andreasen 2.25.05
Louise Blok 2.21.40
Morten Blok 2.21.40
Nicolai Søgaard 1.47.03
Nils Sonqvist 2.19.24
ANDEN DISTANCE
Kennet Danielsen, 28KM DNF

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #14

FREDAG DEN 11. OKTOBER 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.37.04
Bouchra Lundgren Eriksen 4.05.23
Michael Dall 4.37.04
Ole Caffell 4.37.04
HALVMARATON
Birthe Sønderskov 2.27.37
Eli Jacobi Nielsen 2.19.12
Ester Mbaruku Nielsen 2.19.12
Louise Blok 2.27.37
Nils Sonqvist 2.18.40

FREDSKOV HAPPY BASIC #13

FREDAG DEN 4. OKTOBER 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.38.14
Harry Cilleborg 4.15.26
Ole Caffell 4.15.26
Steen Hermansen 3.50.33
Sten Ejlersen 4.15.59
HALVMARATON
Nils Sonqvist 2.14.55
Jes Henrik Strate 1.57.18

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #12

TORSDAG DEN 26. SEPTEMBER 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.26.08
Mie Pedersen 3.31.58
Ole Caffell 4.15.08
HALVMARATON
Bodil Madsen 2.11.05
Finn Danielsen 2.05.40
Hans Christian Rasmussen 2.34.06
Nils Sonqvist 2.13.46

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #11

FREDAG DEN 20. SEPTEMBER 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.27.48
Bouchra Lundgren Eriksen 3.40.36
Harry Cilleborg 3.40.36
Malene Ravn 4.27.18
HALVMARATON
Eli Jacobi Nielsen 2.13.52
Finn Danielsen 2.05.52
Hans Christian Rasmussen 2.33.58
Morten Blok 2.02.32
Nils Sonqvist 2.14.47

..

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #10

TORSDAG DEN 12. SEPTEMBER 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.23.59
Johan Holst Nielsen 3.46.58
Malene Jeppesen 4.11.38
Malene Ravn 4.16.42
Mie Pedersen 3.43.39
Ole Caffell 3.59.55
Steen Hermansen 4.28.45

FREDSKOV HAPPY BASIC #9

TORSDAG DEN 5. SEPTEMBER 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.22.48
Harry Cilleborg 3.48.09
Johan Holst Nielsen 3.33.45
Martin Jørgensen 4.14.01
Ole Caffell 3.55.53
Zamel Zhaian 3.59.55
HALVMARATON
Bodil Madsen 2.09.14

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #8 TIL STAFET FOR LIVET

LØRDAG DEN 24. AUGUST 2019, KL. 23.59, LØB NR. 3

 

 

MARATON
Aneste Fredskov, Happy2Fitness 5.01.48
Helle Kristoffersen, Team Sydsjællands- og Lolland Falsters Politi 4.48.01
Thomas Rantzau, XL-Byg Rødovre 5.04.56

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #7 TIL STAFET FOR LIVET

LØRDAG DEN 24. AUGUST 2019, KL. 18.00, LØB NR. 2

MARATON
Aneste Fredskov, Happy2Fitness 4.59.41
Jane Dall, Happy2Fitness 5.28.34
Malene Ravn, Happy2Fitness 4.19.59
Pia Skøt, Happy2Fitness 4.19.59
Rune Blichfeldt Thieme, Det Leth DNF

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #6 TIL STAFET FOR LIVET

LØRDAG DEN 24. AUGUST 2019, KL. 12.00, LØB NR. 1

MARATON
Aneste Fredskov, Happy2Fitness 4.34.55
Birthe Buchwald Sønderskov, Happy2Fitness 5.28.44
Carsten Laustrup 5.06.04
Kasper Kousgaard, Livsstillerne 4.29.52
Jane Dall, Happy2Fitness 4.43.24
Louise Blok, Happy2Fitness 5.36.54
Malene Jeppesen, Happy2Fitness 4.23.25
Maria Holtze Kryger, Happy2Fitness 5.15.54
Pernille Sønderskov Malling, Happy2Fitness 5.28.44
Rune Blichfeldt Thieme, Det Leth 5.54.01
Anden Distance
Jarl Blok, Happy2Fitness
Liva Holtze Kryger, Happy2Fitness 5,9 km
Luna Holltze Kryger, Happy2Fitness 5.9 km
Morten Holtze Kryger, Happy2Fitness 10,8 km

 

FREDSKOV HAPPY BASIC #5

MANDAG DEN 15. JULI 2019, KL. 8.00

 

 

MARATON
Aneste Fredskov 4.39.07
Louise Blok 5.07.57
Maja Florens Klausen 4.39.07
Malene Ravn 4.07.07
Morten Blok 4.45.04
Steen Hermansen 4.47.27
Troels Skov 4.08.38
Ulrik Pihl 3.44.30
HALVMARATON
Arne Oliver Hansen 2.09.45
Bodil Madsen 2.06.40
Finn Danielsen 1.59.16
Hans Christian Rasmussen 2.42.59
Morten B. Jakobsen 1.58.31
Svend Birk Lützhøft 2.42.59

FREDSKOV HAPPY BASIC #4

FREDAG DEN 5. JULI 2019, KL. 8.00

MARATON
Aneste Fredskov 4.37.29
Harry Cilleborg 3.37.21
Jacob Christiansen 4.06.33
Jane Dall 4.33.00
Michael Steen Jensen 4.37.29
Mie Pedersen 3.50.51
Peter Berg 4.37.29
Steen Hermansen 4.24.50
HALVMARATON
Bo Bøgh 2.09.27
Finn Danielsen 2.21.01
Heykie Ørskou 1.41.10
Kitt Krogh 2.55.00
Svend Birk Lûtzhøft 2.55.00

FREDSKOV HAPPY BASIC #3

ONSDAG DEN 3. JULI 2019, KL. 15.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.34.40
Bouchra Lundgren Eriksen 3.30.54
Lucas O’Connor 4.34.40
Luise Gangergaard 4.34.40
Mie Pedersen 3.44.50
Sune Hundebøll 3.55.55
HALVMARATON
Claus Balshøj 1.59.53
Finn Danielsen 1.59.53
Kenneth Weiglin 1.52.33
Nils Sonqvist 2.15.21
ANDEN DISTANCE
John Balling, 7 km 43.47
Ninettt Gulddal, 7 km 43.47

FREDSKOV HAPPY BASIC #2

FREDAG DEN 28. JUNI 2019, KL. 8.30

MARATON
Aneste Fredskov 4.41.02
Casper Breschel 7.16.49
Harry Cilleborg 4.06.24
Jane Dall 4.41.02
Johan Holst Nielsen 3.34.53
Malene Ravn 4.13.26
Maria Holtze Kryger 4.41.02
Mie Pedersen 3.43.21
Steen Hermansen 3.57.47
HALVMARATON
Anna Louise Sofie Larsen 2.43.35
Camilla Skov Nielsen 2.43.35

FREDSKOV HAPPY BASIC #1

FREDAG DEN 14. JUNI 2019, KL. 8.30

MARATON

Aneste Fredskov 4.41.08
Bouchra Lundgren Eriksen 3.40.20
Luise Gangergaard 4.41.08

HALVMARATON

Kitt Krogh 2.53.54
Pernille Letting Flacheber 2.29.51
Susan Letting 2.29.51
ANDRE DISTANCER
Malene Ravn, 28 km 2.40.22

 

 

 

Permanent link til denne artikel: https://www.fredskovmarathon.dk/resultatlister-for-fredskov-happy-basic/