Print denne Side

Resultater – Løb i Knuthenborg 2.9.2017

Resultat – Marathon i Knuthenborg Safaripark – og andre distancer

Lørdag den 2. september 2017, kl. 11.00

Se billeder fra løbet her og her

 

Marathon

Tid

Allan Kjær Andersen  4.10.02
Annette Fredskov, FREDSKOV MARATHON 4.30.25
Berit Tina Jensen 4.43.19
Bjarne Hundevad 3.35.57
Bo Kruse 3.39.03
Christian Langballe 4.47.00
Claus Frederiksen, ØGIF 4.05.08
Harry Cilleborg 4.05.09
Henning Baginski 4.16.20
Jan Ballegaard 4.28.49
Jan Kjærsgaard 4.16.08
Johnny Dahl, CEPLØBERNE 3.54.01
Johnny Kurt Kristensen 5.36.37
Jonas Aagaard Madsen 4.16.20
Kristian Teglbjærg 4.39.11
Louise Andersen 4.47.19
Louise Blok 5.11.12
Maj-Britt Filsø Mathiassen 5.33.28
Marianne Dalgaard Andersen, KLUB ØGIF 4.47.00
Mette Dideriksen 5.33.28
Morten Blok 4.09.56
Morten Jensen 5.24.40
Peder Lars Nielsen 3.56.26
Per Agnalt, ØGIF 3.53.17
Per Christoffersen 3.35.34
Peter Berg DNF
René Højstrand, CEPLØBERNE 3.43.39
Steen Rask 3.59.21
Therese Christiansen 4.16.00
Tina Rosenlund 3.39.34
Torben Pedersen 4.54.29
Vivian Clausen, KNUTHENBORG SAFARIPARK 4.40.35
   
Anden distance  
Allan Andersen, 7 km 32.03
Allan Hansen, halvmarathon 1.52.42
Allan Holm Winther, 7 km 38.25
Allan Møller Jensen, 7 km 47.04
Allan Skøtt, 7 km, KNUTHENBORG SAFARIPARK 38.40
Anette Andersen, 14 km 1.34.04
Anders Elmkjær, halvmarathon 2.14.22
Anita Nielsen, 7 km 55.44
Anja Holm Petersen, 7 km 54.10
Anja Odgaard, halvmarathon 2.28.51
Anja Winther, 7 km 38.30
Ann Hørdum, halvmarathon 2.15.04
Ann-Sofie Ploug-Madsen, 7 km 52.05
Anna Szywala, 14 km 1.40.00
Anne Holm, halvmarathon 2.18.51
Anne Munch Larsen, 7 km 1.01.47
Anny Høj Larsen, 7 km 46.16
Astrid Marie Sort, halvmarathon 2.19.43
Benjamin Worm Nørregaard Pedersen, halvmarathon 1.58.02
Benny Pedersen, halvmarathon 1.56.37
Bente Damkjær, 14 km 1.25.06
Bertram Bølge, 7 km 38.00
Bertram Knigge, 7 km 43.51
Betina Clasen-Nyqvist, 7 km, CEPLØBERNE 58.52
Betina Laustsen, 7 km 48.27
Bettina Kiner, 14 km, CEPLØBERNE 1.17.24
Bettina Lund Pedersen, halvmarathon 1.47.03
Bettina Retslov, halvmarathon 1.52.33
Birger Häggqvist, 14 km, HERLEVLØBER 44.12
Birgittte Dilau Sørensen, halvmarathon 2.45.28
Birgitte Thaulow, halvmarathon, CEPLØBERNE 2.13.58
Birgitte Thorup, 7 km 1.07.00
Bjarke Olesen, 14 km 1.15.08
Bjarne Munksbo Rasmussen, 7 km 36.14
Bodil Hasling, 7 km 40.33
Bodil Ullerup, halvmarathon 2.09.00
Boel Emanuel, 7 km 43.01
Brian Egede-Pedersen, 14 km 1.11.35
Brian Voxted, halvmarathon 1.56.05
Camilla Pagh, 14 km 1.50.00
Camilla Wandall, 14 km 1.33.00
Carsten Wagner, halvmarathon 1.57.49
Charlie Solowej-Bech, halvmarathon 1.57.12
Charlotte Berendt, 7 km 59.30
Charlotte Jebach, halvmarathon 1.58.34
Charlotte K. Larsen, halvmarathon, SG-ATLETIK 1.56.47
Charlotte Overgaard Olsen, halvmarathon 1.57.24
Charlotte Voss Sørensen, 7 km 59.10
Christel Bølge, 28 km 2.37.00
Christel Knigge, 7 km 47.00
Christian Hvidtfeldt Andersen, 7 km 59.39
Christina Anthoni, 7 km 58.09
Christina Schjelde, 14 km 1.37.29
Christina Thøgersen, 7 km 40.37
Christine Grænge, halvmarathon, KNUTHENBORG SAFARIPARK 4.02.00
Christoffer Thinggaard Nielsen, 7 km 35.00
Cindie A. Larsen, 14 km, CEPLØBERNE 1.18.05
Claus Nøbølle, halvmarathon 2.03.21
Connie Haahr Larsen, 14 km 1.16.10
Connie Hallberg, halvmarathon, 5 TÅRN MOTION 2.36.06
Connie Jensen, 7 km 1.15.22
Connie Pedersen, halvmarathon 2.09.59
Dan Rosenlund, 7 km 1.12.43
Daniel Iversen Sato, 7 km 1.10.26
Dave Marten Bohk, 7 km (Germany) 58.04
David Sykora, 7 km (Germany) 58.04
Dennis Madsen, halvmarathon 1.46.43
Doris Christensen, halvmarathon 1.59.00
Dorthe Zürek, halvmarathon, CEPLØBERNE 1.39.36
Elaine Elgaard, 7 km 50.00
Elisabeth Søderlund, halvmarathon 2.14.34
Ellen Erkildstrup Nielsen, 7 km 50.09
Emilie Machholdt, 7 km 55.00
Emma Castello Jensen, 14 km 1.52.59
Erik Lund, 14 km 1.38.55
Erik Ralsted, 14 km 1.31.00
Eva Søbæk Christiansen, 7 km 54.10
Faith Danielsen, 7 km 57.19
Finn Nielsen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.13.16
Finn Stig Pedersen, 14 km 1.21.22
Flemming Amdi Jørgensen, 7 km 45.29
Flemming Beinov, 7 km 44.37
Flemming Dahl Larsen, 14 km 1.25.51
Flemming Klinting, 14 km 1.31.12
Florian Kahn, 7 km (Germany) 58.04
Frederik Andersen, halvmarathon 2.46.08
Gert Mortensen, halvmarathon, HERLEVLØBERNE 2.02.22
Gitte Elkjær, halvmarathon, HERLEVLØBERNE 2.02.55
Gitte Klemmensen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.11.52
Gitte Müller, 14 km 1.31.00
Gittemay Petersen, 7 km 1.07.22
Hajnalka Christiansen, 28 km 3.02.58
Hans Christian Rasmussen, halvmarathon 2.26.35
Heidi Hansen, halvmarathon, DE 4 ÅRSTIDER 2.20.04
Heidi Parsberg Wagner, 14 km 1.28.27
Heidi Taymyr, 7 km 44.57
Helle Bak, halvmarathon 2.03.48
Helle Klindt, 14 km 1.26.04
Helle Mondrup, 7 km 1.15.22
Helle Visby, halvmarathon 2.14.34
Henriette Retsloff, 14 km, CEPLØBERNE 1.56,.06
Henrik Andersen, halvmarathon 1.57.11
Henrik Greve Nielsen, halvmarathon 1.53.46
Henrik Kollberg, halvmarathon 1.06.50
Henrik Østergren, 14 km, HERLEVLØBERNE 1.23.19
Ida Erika Ken Hansen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.25.26
Ida Malchau, halvmarathon 2.00.48
Ida Mathilde Knigge, 7 km 42.55
Inge Andersen, 14 km 1.23.00
Ingelise Dam, 7 km, HERLEV LØBE- OG ATLETIKKLUB 45.57
Jacob Petersen, halvmarathon 1.59.57
Jacob Wael Hansen, 7 km 42.02
Jakob Jensen, 14 km 1.02.57
Jan Hørdum Søderlund, halvmarathon 1.40.32
Jan Kollerup Nielsen, halvmarathon 2.40.28
Jan Pedersen, halvmarathon 2.08.46
Jan Ullerup, 7 km 37.17
Jane Dunk, 14 km 1.28.47
Jeanette Lindevang, halvmarathon 1.52.32
Jens Havmand, 7 km 42.46
Jens Peter Kristensen, 7 km 41.38
Jens Poulsen, halvmarathon 2.04.42
Jeppe Overgaard Olsen, 7 km 1.05.00
Jes Thaulow, halvmarathon, CEPLØBERNE 1.42.56
Jesper Hare Holm, halvmarathon 43.55
Jesper Højgaard Petersen, halvmarathon 1.29.21
Jesper Rasmussen, halvmarathon 1.58.58
Jesper Rothberg, halvmarathon 1.58.16
Jesper Schwartzbach Frederiksen, 14 km, CEPLØBERNE 1.11.33
Jesper Weng, halvmarathon 2.03.20
Jette Hjort Henriksen, halvmarathon 2.20.45
Jette Iversen Sato, 7 km 1.10.26
Jette Reimann, 7 km, CEPLØBERNE 58.52
Jimmi Iversen, 7 km 42.45
John Ulrik Nielsen, 28 km 2.45.04
Johnny Nielsen, 28 km 2.24.46
Josefine Kamper, 7 km 47.34
Julie Emma Wede, 7 km 41.08
Julie Jenlar, halvmarathon 1.59.12
Jørn Ø. Petersen, halvmarathon 2.00.03
Karen Krog Rasmussen, 14 km, KLUB ØGIF 1.28.00
Karen-Lis Rygaard, 14 km, HERLEVLØBERNE 1.20.00
Karina Lærke Kristensen, 14 km. 1.25.51
Karina Pedersen, 14 km 1.23.00
Karsten Aagaard, 14 km 1.23.21
Kasper Kousgaard, halvmarathon 1.46.30
Kasper Larsen, 7 km 60.00
Kathrine Dissing, halvmarathon 2.46.08
Katja Asbech, 7 km 51.30
Ken Pedersen, halvmarathon 2.00.48
Kennet Danielsen, halvmarathon 1.58.03
Kenneth Beier Iversen, 7 km 40.53
Kenneth Ilkjær, 14 km 1.29.39
Kenneth Jesper Sørensen, 14 km 1.24.00
Kenneth Pommer, halvmarathon 2.13.42
Kim Isbye, halvmarathon 1.50.40
Kim Johnny Hansen. 7 km 43.45
Kirsten Christiansen, 14 km 1.53.25
Kirsten Gunvor Mikkelsen, halvmarathon 2.22.13
Kirsten Hammer, 7 km 51.10
Kirsten Hansen, 28 km 3.14.42
Kristin Bohk, 7 km (Germanny) 58.04
Kristine Sørensen, 14 km 1.53.02
Lars Frost, halvmarathon 2.04.10
Lars Hare Holm, 14 km 1.13.14
Lars Jensen, halvmarathon, Næstved 2.06.25
Lars Jensen, halvmarathon, Slagelse 2.04.06
Lars Pedersen, 14 km 1.21.00
Lars Petersen, 28 km 2.06.19
Lena Nielsen, 14 km 1.22.39
Lene Andresen, halvmarathon 2.11.05
Lene Daugbjerg, 28 km 3.14.42
Lene Isbye, halvmarathon 2.48.51
Lene Kempf, halvmarathon 2.09.00
Lene Larsen, halvmarathon 2.20.49
Lene Laursen, 7 km 39.40
Lene Petersen, 7 km 48.10
Lennart Fischer, 7 km 1.08.00
Linda Hedengran, 7 km 43.10
Linda Jørgensen, halvmarathon 2.01.22
Line Birkmann, 7 km 54.10
Line Kejser Birk, halvmarathon, CEPLØBERNE 1.16.00
Lis Kongebro Loving, 7 km 45.22
Lisa Eriksen, 14 km 1.23.30
Lisa Häggqvist, halvmarathon, HERLEVLØBER 2.23.36
Lisbeth Kristensen, halvmarathon 2.10.16
Lone Pedersen, halvmarathon 1.59.57
Lone Rasmussen, 14 km 1.28.27
Lone Sørensen, 7 km 59.13
Lotte Christiansen, 14 km 1.31.06
Lotte Dehli, 14 km 1.29.13
Lotte Dollars, 14 km 44.41
Lotte Wael Fassel, 7 km 38.27
Lucca Luttermann Jensen, 7 km 53.30
Mads Hartvigsen, halvmarathon 2.00.11
Maj-Britt Steenbuch Falk, halvmarathon 2.03.27
Malene Kjær Mortensen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.26.45
Malou Luttermann Jensen, 7 km 51.20
Marck Kjeldby, 7 km 40.53
Marco Luttermann Jensen, 7 km 53.30
Maria Flintrup, 7 km 49.54
Marianne Blond-Sørensen, 7 km 47.00
Marianne Leck Poulsen, 7 km 47.00
Marianne Marienhof, 7 km 49.00
Marianne Petersen, halvmarathon, GREVE TRIM 2.19.05
Marianne Sort, halvmarathon 2.29.16
Martin Lønborg-Jensen, 7 km 40.53
Martin Sundbøl, 28 km 2.07.33
Martina Müller Holst, halvmarathon, HERLEVLØBERNE 2.28.59
Matthias Schubien, 28 km (Germany) 2.45.28
Merete Matthiesen, 7 km 53.58
Mette Meinertsen, 7 km 45.03
Mette Olesen, 7 km 52.02
Mette Pil Nielsen, halvmarathon 2.02.16
Mia Hollingworth, halvmarathon 2.14.44
Mia Hørdum Søderlund, halvmarathon 1.46.18
Michael Andersen, 28 km 2.07.56
Michael Frederiksen, halvmarathon 1.59.04
Michael Graabech Hansen, 7 km 43.39
Michael Sørensen, 7 km 41.05
Michael Wandall, 14 km 1.33.24
Michelle Nissen, halvmarathon 2.06.00
Michelle Worm Mouridsen, 7 km 40.38
Mie Marienhof, 7 km 49.00
Mie Sørensen, 7 km 59.08
Mogens Bertram-Nielsen, 14 km 1.22.04
Mona Rasmussen, 14 km 1.23.24
Morten Smedegaard Holmelund, halvmarathon 2.20.25
Morten Yding, halvmarathon, HERLEVLØBERNE 2.23.36
Naser Sorkhabi, 28 km 3.00.11
Natascha Mondrup, 7 km 1.15.22
Nicolai Bondersholt, halvmarathon 2.04.06
Niels Christiansen, 28 km 2.55.00
Niels Lauridsen, halvmarathon 2.10.25
Niklas W. Petersen, halvmarathon 2.00.45
Ole Steen Pedersen, halvmarathon 1.57.35
Palle Sort, halvmarathon 1.57.00
Palle Winther, 7 km 43.19
Per Bjørn Nielsen, 7 km 39.43
Per Jensen, halvmarathon 1.58.36
Pernille Brandborg, halvmarathon 2.13.44
Pernille Hauxner, 14 km, CEPLØBERNE 1.29.34
Pernille Lützhøft, 14 km 1.21.20
Peter Bak, halvmarathon 2.03.48
Peter Hallum, halvmarathon 2.03.00
Peter Sandholm Hermansen, halvmarathon 1.37.02
Pia Frisendahl, 14 km, HERLEVLØBERNE 1.19.06
Pierre Nava, 7 km 39.00
Pil Lindsten, halvmarathon 1.57.18
Poul Lindberg, 28 km, HERLEVLØBERNE 2.09.44
Preben Lauridsen, 28 km 2.17.59
Randi Nielsen, 7 km 48.27
Randi Olsen, 7 km 48.27
Rasmus Dyrberg, 7 km 1.20.49
Rasmus Frost, 7 km 38.08
René Overgaard Olsen, 7 km 1.05.00
René Wagner Hansen, halvmarathon 2.17.00
Rikke Guttesen, 14 km 1.33.30
Rikke Kromand, 14 km 1.27.22
Rikke Krøyer, 14 km 1.19.10
Rikke Petrine Drejer Rasmussen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.27.15
Sabrina Petersen, 14 km 1.20.17
Sara Henriksen, halvmarathon 2.08.00
Signe Sparre Hansen, 7 km 1.05.00
Simon Fassel, 14 km 1.02.00
Simon Jakobsen, halvmarathon 1.40.10
Simon Ken Hansen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.25.26
Sine Hallum, 7 km 52.11
Siri Skjoldlykke, halvmarathon 1.59.26
Sisse Lykke Weinreich, halvmarathon, CEPLØBERNE 2.36.03
Sisse Skjødt, 14 km  1.41.52
Sissel Egede-Pedersen, halvmarathon 1.55.21
Solvej Helvig Højstand, halvmarathon, CEPLØBERNE 2.40.19
Sonja Ejlersen, halvmarathon 2.26.35
Sonja Rasmussen, 14 km, DE 4 ÅRSTIDER 2.27.48
Steen B. Nielsen, halvmarathon 2.26.38
Steen Petersen, halvmarathon 1.46.27
Sten Ejlersen, halvmarathon 1.54.05
Stephie Roeholz, 14 km 1.40.59
Summer Rosenlund, 7 km 1.12.43
Susan Rømer, 7 km 44.58
Susanne Jönsson, 14 km 1.40.00
Susanne Stentebjerg, 7 km 39.41
Susanne Wildt, halvmarathon 2.06.00
Søren Boelsmand, 7 km 50.00
Søren Sørensen, halvmarathon, ØGIF 2.00.52
Tanja Erkildstrup Vinston, 7 km 50.30
Tanja Sørensen, 14 km 1.17.11
Te Hvam, halvmarathon, CEPLØBERNE 2.09.57
Thomas Andersen, 7 km 32.42
Thomas Bargholz, 7 km 57.01
Thomas Lindevang, halvmarathon 1.52.00
Thomas Qvistgaard, 14 km, CEPLØBERNE 1.18.42
Thomas Stryg, halvmarathon 1.41.26
Thomas Thøgersen, 28 km 1.52.00
Thorbjørn Guttesen, 14 km 1.13.39
Tina Kann, 7 km 51.48
Tina Lorenzen, halvmarathon 2.13.44
Tina Sølvberg, 7 km 50.19
Tine Melgaard Frandsen, halvmarathon 2.03.20
Tine Rasmussen, 14 km 1.38.00
Tonny Christensen, 14 km 1.24.05
Tonny Iversen Sato, halvmarathon, CEPLØBERNE 1.55.38
Tonny Tornberg Jensen, halvmarathon, CEPLØBERNE 1.23.33
Torben Klindt, 28 km 2.15.05
Trine Bruun Mathiasen, 7 km 1.00.00
Victor Berendt Nava, 7 km 45.30
Viktor Jensen, 7 km 53.30
Vinni Greisgaard Larsen, halvmarathon, CEPLØBERNE 2.16.00
   
Team Tvilling  
Amanda Münster Svendsen – Jan Lind Hansen, Lyngby, halvmarathon 1.58.58
Andreas Gliese Jørgensen – Lars Fischer, Jesper Klinge 2.04.38, Lolland, halvmarathon 1.57.07
Bo Villumsen – Heykie Larsen Ørskov (1.57.07), Camilla Aniol Nielsen (2.26.38), Lolland, halvmarathon 1.44.51
Camilla Pollas, Gribskov, 14 km 1.43.00
Flemming Johansen, Jane Elkjær Pedersen, Petra Nielsen (2.26.38), Majken Pommer, Lolland, halvmarathon 2.41.40
Frederik Starklint – Søren Starklint, Katrine Albech, Lyngby, halvmarathon 2.05.38
Ida Bartholdy – Helle Rejkjær, Solvejg Neerup Góra, Gribskov, 14 km 1.42.37
Isabella Larsen – Natasja Lundh, Sabine Lundh Kristensen (1.43.55), Stine Bang, Lolland, halvmarathon 2.42.04
Isak Schluntz – Alette Rehøj, Lyngby, halvmarathon 2.05.38
Jakob Tæbring – Carina Korsholm, Gitte Matzen, Lyngby, halvmarathon 2.11.26
Jeanette Taube Svendsen – Kasper Straube Hansen, Lyngby, halvmarathon 1.54.39
Laila Rasmussen – Brian Schwartz (1.44.51), Henrik Kristensen, Lolland, halvmarathon 2.04.38
Belinda – Nina Kobbernagel, Lotte Rasmussen, Lolland, halvmarathon 2.41.40
Lærke Schousboe – Lonnie Møller Jensen, Lyngby, halvmarathon 2.18.00
Niels Pollas, Gribskov, 14 km 1.43.00
Oliver Kruse Petersen – Frank Kruse, Lyngby, halvmarathon 1.48.52
Peder Mondrup – Steen Mondrup, Lyngby, halvmarathon 2.04.00
Simon Frølund Moesgaard – Kirsten Frølund Moesgaard & Malene Lai Byberg, Gribskov, 14 km 1.43.00
Stine Østergaard – Johnny Haaber Jakobsen, Lyngby, halvmarathon 1.54.39
William Reffstrup – Maria Linnebjerg, Suzan Knudsen, Lyngby halvmarathon 2.18.00

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/loeb-i-knuthenborg-2-9-2017/