Print denne Side

Running 2 Paris

Fredag den 10. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 19: 60300 Senlis, France – 75008 Paris, France

 
Ultraløb (55,7 km)  
Annette Fredskov 8.35.19
Carsten Christensen 8.35.19
Claus Balshøj 8.35.19
Michael Jensen 8.35.19
 
Download diplom her
 

Torsdag den 9. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 18: 60150 Mélicocq, France – 60300 Senlis, France

 
Marathon  
Annette Fredskov 5.30.22
Carsten Christensen 5.30.22
Claus Balshøj Sørensen 5.30.22
Elisabeth Svendsen 5.30.22
Heidi Jensen 5.30.22
Henrik Lynge Petersen 5.30.22
Michael Aagaard Jensen 5.30.22
Michael Jensen 5.30.22
 
Download diplom her
 

Onsdag den 8. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 17: 02100 Saint-Quentin, France – 60150 Mélicocq, France

 
Ultraløb (55,4 km)  
Annette Fredskov 8.06.52
Carsten Christensen 8.06.52
Claus Balshøj 9.12.25
Michael Jensen 9.12.25
 
Download diplom her
 

Tirsdag den 7. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 16: 59216 Sars-Poteries, France – 02100 Saint-Quentin, France

 
Ultraløb (71,2 km)  
Annette Fredskov 9.20.48
Carsten Christensen 10.20.00
Claus Balshøj 7.47.19
Michael Jensen 10.20.00
 
Download diplom her
 

Mandag den 6. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 15: 6220 Fleurus, Belgium – 59216 Sars-Poteries, France

 
Ultraløb (53,1 km)  
Annette Fredskov 7.49.49
Carsten Christensen 7.49.49
Claus Balshøj 7.45.05
Michael Jensen 7.47.16
 
Download diplom her
 

Søndag den 5. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 14: 3800 Sint-Truiden, Belgium – 6220 Fleurus, Belgium

 
Ultraløb (62,5 km)  
Annette Fredskov 8.14.38
Carsten Christensen DNS
Claus Balshøj 8.14.38
Michael Jensen 8.14.38
 
Download diplom her
 

Lørdag den 4. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 13: 6015 RE Neeritter, The Netherlands – 3800 Sint-Truiden, Belgium

 
Ultraløb (64,1 km)  
Annette Fredskov 9.31.32
Carsten Christensen DNS
Claus Balshøj 9.31.32
Michael Jensen 9.31.32
 
Download diplom her
 

Fredag den 3. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 12: 47608 Geldern, Germany – 6015 RE Neeritter, The Netherlands

 
Ultraløb (58,9 km)  
Annette Fredskov 8.30.36
Carsten Christensen DNS
Claus Balshøj 8.30.36
Michael Jensen 8.30.36
 
Download diplom her
 

Torsdag den 2. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 11: 48734 Reken, Germany – 47608 Geldern, Germany

 
Ultraløb (64,7 km)  
Annette Fredskov 9.11.28
Carsten Christensen DNS
Claus Balshøj DNF
Michael Jensen 9.11.28
 
Download diplom her
 

Onsdag den 1. juli 2015, kl. 8.30 – Etape 10: 48268 Greven, Germany – 48734 Reken, Germany

 
Ultraløb (66,3 km)  
Annette Fredskov 8.56.31
Carsten Christensen DNF
Claus Balshøj 10.08.12
 
Download diplom her
 

Tirsdag den 30. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 9: 49163 Bohmte, Germany – 48268 Greven, Germany

 
Ultraløb (61,6 km)  
Annette Fredskov 8.57.23
Carsten Christensen 9.26.36
Claus Balshøj 8.12.15
 
Download diplom her
 

Mandag den 29. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 8: 27254 Siedenburg, Germany – 49163 Bohmte, Germany

 
Ultraløb (59,6 km)  
Annette Fredskov 8.11.18
Carsten Christensen 9.13.55
Claus Balshøj 8.46.12
 
Download diplom her
 

Søndag den 28. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 7: 29683 Bad Fallingbostel, Germany – 27254 Siedenburg, Germany

 
Ultraløb (62,4 km)  
Annette Fredskov 8.48.17
Carsten Christensen 9.07.09
Claus Balshøj 9.07.09
 
Download diplom her
 

Lørdag den 27. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 6: 21335 Lüneburg, Germany – 29683 Bad Fallingbostel, Germany

 
Ultraløb (67,4 km)  
Annette Fredskov 9.14.33
Carsten Christensen 9.14.33
Claus Balshøj 11.28.54
 
Download diplom her
 

Fredag den 26. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 5: 19246 Zarrentin am Schaalsee, Germany – 21335 Lüneburg, Germany

 
Ultraløb (59,0 km)  
Annette Fredskov 7.42.12
Carsten Christensen 8.05.36
Claus Balshøj 8.05.36
 
Download diplom her
 

Torsdag den 25. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 4: 23972 Dorf Mecklenburg – 19246 Zarrentin am Schaalsee, Germany

 
Ultraløb (61,4 km)  
Annette Fredskov 7.39.09
Carsten Christensen 7.39.09
Claus Balshøj 7.39.09
 
Download diplom her
 

Onsdag den 24. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 3: 18239 Hanstorf/Satow, Germany – 23972 Dorf Mecklenburg, Germany

 
Ultraløb (47,5 km)  
Annette Fredskov 6.05.18
Carsten Christensen 6.05.18
Claus Balshøj 6.05.18
 
Download diplom her
 

Tirsdag den 23. juni 2015, kl. 7.30 – Etape 2: 4800 Nykøbing Falster, Danmark – 18239 Hanstorf/Satow, Germany

 
Ultraløb (48,5 km – Ialt 97,4 km incl ca. 2 timers færgeoverfart)  
Annette Fredskov 9.37.57
Carsten Christensen 9.37.57
Claus Balshøj 9.37.57
 
Download diplom her
 

Mandag den 22. juni 2015, kl. 8.30 – Etape 1: 4700 Næstved, Danmark – 4800 Nykøbing Falster, Danmark

 
Ultraløb  
Annette Eriksen (55,2 km) 6.53.00
Annette Fredskov (55,2 km) 6.53.00
Bjørk Bendixen (55,2 km) 6.53.00
Carsten Christensen (55,2 km) 6.53.00
Claus Balshøj Sørensen (55,2 km) 6.53.00
Henning Baginski (55,2 km) 6.53.00
Henrik Skovgaard (55,2 km) 6.53.00
Jan Andersen (55,2 km) 6.53.00
Janni Hyld (55,2 km) 6.53.00
Michael Jensen (55,2 km) 6.53.00
 
Anden distance  
Annette Lem (36,5 km) 4.26.19
Carsten Hyld (36,5 km) 4.26.19
Henrik Aniol Hansen (36,5 km) 4.26.19
 
Download diplom her

Permanent link til denne artikel: http://www.fredskovmarathon.dk/running-2-paris/