Fredskov FOKUS PÅ MULIGHEDER Run & Fun

Lørdag den 16. maj 2020, kl. 9.00

Nu må vi igen (pr. 21/4) løbe sammen under hensyntagen til COVID19, dog maksimalt 10 deltagere. Vi holder fast i det virtuelle løb, fordi der er mange på forskellige distancer, som ikke har løb at deltage i. MEN på maratondistancen udvider vi FREDSKOV FOKUS PÅ MULIGHEDER RUN & FUN med et fysisk maratonløb på max 10 deltagere. Intet andet ændrer sig, så vi har stadig fælles start online på Facebook.

MARATON
Alice Kristensen 4.29.33
Annette Eriksen 4.26.10
Aneste Fredskov 4.39.55
Claus Ø. Christensen 4.38.43
Eli Jacobi Nielsen 4.59.58
Luise Gangergaard 4.24.28
Maja Florens Klausen 4.24.28
Nils Sonqvist 4.59.58
Ole Mortensen DNF
Søren Knudsen 4.39.25

 

Deltagerliste, FOKUS PÅ MULIGHEDER virtuelt løb.

Download diplom her.

• Aneste Fredskov, Valby, maraton
• Benny Jensen, Svendborg, 10 KM
• Birgitte Eskebjerg, København Ø, halvmaraton
• Bodil Madsen, Vordingborg, halvmaraton
• Brian Klug, Ringsted, halvmaraton
• Calogero Messina, Næstved 5-10 KM
• Dennis Slettemose, Kirke Hyllinge, 5 KM
• Erik Mollerup, Haslev, halvmaraton
• Eva Jørgensen, Ringsted, halvmaraton
• Gitte Jensen, Fårup, 5 KM
• Glen Johnsen, Næstved, halvmaraton
• Heidi Demcker, Næstved, 10 KM
• Jan Nielsen, Fakse Ladeplads, halvmaraton
• Jørgen Stegmann, Næstved, halvmaraton
• Kenneth Lykkeberg, Grindsted, 10 KM
• Kim Kammersgaard, Næstved, 7,5 KM
• Kim Slettemose, Gadstrup, 5 KM
• Knirke Christoffersen, Haslev, halvmaraton
• Lisbeth Staxen, Fakse Ladeplads, halvmaraton
• Lissi Bengtsson, Nykøbing Falster, gang 10 KM
• Lone Birgitte Larsen, Præstø, halvmaraton
• Lonnie Holmegaard, Næstved, gang, halvmaraton
• Margit Wildschiødtz Fernqvist, Ringsted, 5 KM
• Maria Messerschmidt, Frederiksberg C, 10 KM
• Maria Seidelin, Frederikshavn, 7-8 KM
• Mette Preus, Næstved, 7 KM
• Mogens Vogn, Svendborg, 10 KM
• Morten Frandsen, Næstved, 5 KM
• Nils Sonqvist, Ringsted, halvmaraton
• Sebastian Zentgraf, København SV, halvmaraton
• Søren Knudsen, Valby, maraton
• Torben Houni Hansen, Haderup, maraton
• Ulla Bode, Bindslev, halvmaraton

 

Lørdag den 2. maj 2020, kl. 9.00

Nu må vi igen (pr. 21/4) løbe sammen under hensyntagen til COVID19, dog maksimalt 10 deltagere. Vi holder fast i det virtuelle løb, fordi der er mange på forskellige distancer, som ikke har løb at deltage i. MEN på maratondistancen udvider vi FREDSKOV FOKUS PÅ MULIGHEDER RUN & FUN med et fysisk maratonløb på max 10 deltagere. Intet andet ændrer sig, så vi har stadig fælles start online på Facebook.

MARATON
Annette Eriksen 4.27.24
Aneste Fredskov 4.58.30
Eli Jacobi Nielsen 5.03.12
Luise Gangergaard 4.27.24
Malene Ravn 3.54.24
Pernille Sønderskov Malling 3.54.24
Søren Knudsen 4.58.30
Zamel Zhaian 4.28.10

 

Deltagerliste, FOKUS PÅ MULIGHEDER virtuelt løb.

Download diplom her.

  • Alice Kristensen, Nyborg, halvmaraton
  • Aneste Fredskov, Valby, maraton
  • Anne Leditzig, Frederikssund, halvmaraton
  • Annette Holm Kirk, Aalborg
  • Annette Holrits, Frederiksberg, halvmaraton
  • Annette Petersen, Gesten, 5 KM
  • Annika Holm Andersen, Næstved, halvmaraton
  • Benny Jensen, Svendborg, 10 KM
  • Bente Karkov, Næstved, halvmaraton
  • Bodil Madsen, Vordingborg, halvmaraton
  • Brian Klug, Ringsted, maraton
  • Calogero Messina, Næstved, 5 KM
  • Camilla Skov Nielsen, Næstved, halvmaraton
  • Christel Overgaard, Næstved, halvmaraton
  • Claus Ø. Christensen, Nyborg, halvmaraton
  • Connie Løndal, Ebberup, halvmaraton
  • Dennis Slettemose, Kirke Hyllinge, 5 KM
  • Dorte Nielsen, Rødby
  • Dorthe Godtfredsen, Rønnede, 10 KM
  • Dorthe Neumann, Sønderborg, cykel 25 KM
  • Elisabeth Lundstedt, Haslev, 5 KM
  • Emma Leonhard, Ringsted, cykel halvmaraton
  • Erik Mollerup, Haslev, halvmaraton
  • Eva Jørgensen, Ringsted, halvmaraton
  • Flemming Dalsgaard, Galten, halvmaraton
  • Gitte Kruse, Ringsted
  • Glen Johnsen, Næstved, halvmaraton
  • Heidi Haustrøm, Eskilstrup, 5 KM
  • Jacob Kiær, Kalundborg, maraton
  • Jan Nielsen, Fakse Ladeplads, halvmaraton
  • Jannie Leonhardsen, Stege, halvmaraton
  • Jes Henrik Strate, Nykøbing Falster, 10 KM
  • Jesper Hansen, Kongens Lyngby, halvmaraton
  • Joan Kramer, København N, halvmaraton
  • Johnny Sørensen, Korsør, halvmaraton
  • Jørgen Stegmann, Næstved, halvmaraton
  • Kaj Neumann, Sønderborg, cykel 25 KM
  • Kathe Vargas, Give, halvmaraton
  • Kenneth Evers, Albertslund, halvmaraton
  • Kim Kammersgaard, Næstved, 7 KM
  • Kim Lund, Frederikssund, halvmaraton
  • Kim Slettemose, Gadstrup, 5 KM
  • Knirke Christoffersen, Haslev, halvmaraton
  • Lea Mommee, Thisted, 5 KM
  • Lene Kofoed, Rønne, 5 KM
  • Linda Hedengran, Nykøbing Falster, 7 KM
  • Lisbeth Brobæk Kiær, Kalundborg, 5 KM
  • Lisbeth Staxen, Fakse Ladeplads, halvmaraton
  • Lissi Bengtsson, Nykøbing Falster, gå 10 KM
  • Lone Birgitte Larsen, Præstø, halvmaraton
  • Lone Friis, Odense, maraton
  • Lone Leonhard, Ringsted, halvmaraton
  • Lonnie Guldfrø, Næstved, 7 KM
  • Maja Valentin Dencker, Sjølund, 5 KM
  • Majbrit Hansen
  • Majbritt Rømer, Mern, halvmaraton
  • Malene Nysøe, Næstved, 10 KM
  • Margit Fernqvist, Ringsted, 5 KM
  • Mette Jensen, Ishøj, maraton
  • Mette Gildberg Nielsen, Kalundborg, 10 KM
  • Natasja Lundh, Vordingborg, halvmaraton
  • Nils Sonqvist, Ringsted, halvmaraton
  • Ole Mortensen, Holmegaard, maraton
  • Pernille Wagner, Otterup, 7 KM
  • Preben Sørensen, Næstved, halvmaraton
  • Pia Sørensen, Korsør, halvmaraton
  • Rie Rasmussen, Sorø, 5 KM
  • Sabina Sewohl, Holmegaard, 5-10 KM
  • Steen Nielsen, Rødby
  • Sune Hundebøll, Ishøj, maraton
  • Søren Knudsen, Valby, maraton
  • Søren Nielsen, Ringsted, halvmaraton/anden distance
  • Søren Valet, Ringsted, halvmaraton
  • Tanja Harritz Nørmark, Nibe, cykel 10 KM
  • Tina Gamst Juhl, 5 KM, Sjølund
  • Tine Ahrens, København Ø, halvmaraton
  • Torben Pedersen, Jyderup, halvmaraton
  • Torunn Laksafoss, Haslev, halvmaraton
  • Vibeke Jespersen, København NV, halvmaraton

 

Lørdag den 18. april 2020, kl. 9.00

Download diplom her.

  • Alice Kristensen, Nyborg, halvmaraton
  • Allan Korsgaard, Storvorde, maraton
  • Aneste Fredskov, Valby, maraton
  • Anne Leditzig, Frederikssund, halvmaraton
  • Annette Holm Kirk, Aalborg
  • Annette Holrits, Frederiksberg, halvmaraton
  • Annika Holm Andersen, Næstved, halvmaraton
  • Bente Karkov, Næstved, halvmaraton
  • Bodil Madsen, Vordingborg, halvmaraton
  • Brian Klug, Ringsted, halvmaraton
  • Calogero Messina, Næstved, 5 KM
  • Camilla Skov Nielsen, Næstved, halvmaraton
  • Caroline Falkenskov, Ballerup, 5 KM
  • Christel Overgaard, Næstved, halvmaraton
  • Claus Ø. Christensen, Nyborg, halvmaraton
  • Dorte Nielsen, Rødby
  • Dorthe Godtfredsen, Rønnede, 10 KM
  • Dorthe Neumann, Sønderborg, cykel 25 KM
  • Eva Jørgensen, Ringsted, halvmaraton
  • Frank Bodeholt, Kettinge, halvmaraton
  • Gitte Kruse, Ringsted
  • Glen Johnsen, Næstved, halvmaraton
  • Heidi Haustrøm, Eskilstrup, 5 KM
  • Henriette Jensen, Vejle, 5 KM
  • Jacob Kiær, Kalundborg, maraton
  • Jan Nielsen, Fakse Ladeplads, halvmaraton
  • Jes Henrik Strate, Nykøbing Falster, 10 KM
  • Julie Andersen, Ringsted, 5 KM
  • Joan Kramer, København N, halvmaraton
  • Johnny Sørensen, Korsør, 10 KM
  • Jonas Falkenskov, Ballerup, 5 KM
  • Kaj Neumann, Sønderborg, cykel 25 KM
  • Kathe Vargas, Give, 10 KM
  • Kenneth Evers, Albertslund, halvmaraton
  • Kim Kammersgaard, Næstved, cykel 50 KM
  • Kim Lund, Frederikssund, halvmaraton
  • Kristian Jørgensen, Sæby, 10 KM
  • Lasse Falkenskov, Ballerup, 5 KM
  • Lisbeth Brobæk Kiær, Kalundborg, 5 KM
  • Lisbeth Staxen, Fakse Ladeplads, halvmaraton
  • Lissi Bengtsson, Nykøbing Falster, gå 10 KM
  • Lone Birgitte Larsen, Præstø, halvmaraton
  • Lone Friis, Odense, maraton
  • Lone Leonhard, Ringsted, halvmaraton
  • Lonnie Guldfrø, Næstved, 7 KM
  • Lotte Bertelsen, Aalborg, 10 KM
  • Louise Falkenskov, Ballerup, 5 KM
  • Margit Fernqvist, Ringsted, 5 KM
  • Mette Jensen, Ishøj, maraton
  • Mette Gildberg Nielsen, Kalundborg, 10 KM
  • Natasja Lundh, Vordingborg, halvmaraton
  • Nils Sonqvist, Ringsted, halvmaraton
  • Ole Mortensen, Holmegaard, maraton
  • Pernille Wagner, Otterup, 7 KM
  • Pia Sørensen, Korsør, 10 KM
  • Rie Rasmussen, Sorø, 5 KM
  • Sabina Sewohl, Holmegaard, 5-10 KM
  • Sanne Andersen, Næstved, gå 5 KM
  • Sanne Nymand, Nykøbing Falster, 5 KM
  • Steen Nielsen, Rødby
  • Stefan Harders, Middelfart, maraton
  • Sune Hundebøll, Ishøj, maraton
  • Susanne Jørgensen, Aalborg, 10 KM
  • Søren Knudsen, Valby, maraton
  • Søren Nielsen, Ringsted, halvmaraton/anden distance
  • Søren Valet, Ringsted, halvmaraton
  • Tine Ahrens, København Ø, halvmaraton
  • Torben Houni Hansen, Haderup, maraton
  • Torben Pedersen, Jyderup, halvmaraton
  • Torunn Laksafoss, Haslev, halvmaraton
  • Vibeke Jespersen, København NV, halvmaraton

Permanent link til denne artikel: https://www.fredskovmarathon.dk/fredskov-fokus-paa-muligheder-run-fun/